Transfery

Alex Sobczyk wzmocnieniem? Nie do końca

Alex Sobczyk wzmocnieniem? Nie do końca

Alex Sobczyk został nowym piłkarzem Piasta. Jaki to typ napastnika i co może dać Piastowi były zawodnik Górnika Zabrze? Zapraszamy do artykułu.

Sobczyk to 25 letni napastnik. Swoją karierę rozpoczął w Rapidzie Wiedeń, skąd regularnie był wypożyczany. W 2019 roku trafił do Spartaku Trnawy, gdzie wypatrzył go Górnik Zabrze. Austriak polskiego pochodzenia w Ekstraklasie rozegrał 27 spotkań, w których zdobył 3 bramki. W ostatnim sezonie zaś w barwach cypryjskiego Doksa Katakopia w 17 meczach trafiał do siatki dwukrotnie.

fot. Lukasz Laskowski/PressFocus

Sobczyk to waleczny, dobrze grający głową napastnik. Austriak lubi cofać się po piłkę, co odpowiada trenerowi Piasta – Aleksandrovi Vukoviciowi. Niestety wychowanek Rapidu nie grzeszy skutecznością, co tak bardzo potrzebne jest Piastowi. Wydaje się więc, że to kolejny transfer typu „uzupełnienie składu”, a pozycja Kamila Wilczka jest nie zagrożona. Zupełnie niezrozumiałe jest ściagnięcie tego zawodnika. Napastników o tym profilu w Gliwicach jest już dwóch – Kamil Wilczek i Gabriel Kirejczyk. Miejmy jednak nadzieję, że nowy nabytek gliwiczan zaskoczy nas bardzo pozytywnie i ustrzeli kilkanaście bramek w niebiesko – czerwonych barwach.

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>