Transfery

Arkadiusz Pyrka na celowniku FC Basel. W grze duże pieniądze

Arkadiusz Pyrka na celowniku FC Basel. W grze duże pieniądze

Wtorkowego poranka pojawiła się w polskich sportowych mediach wieść, jakoby Arek Pyrka miał być bliski odejścia z Piasta Gliwice do FC Basel.

Arkadiusz Pyrka to bardzo ważna postać poprzedniego i tegorocznego sezonu dla Piasta Gliwice. Polak świetnie zaaklimatyzował się na prawej obronie. Nie tylko bardzo dobrze sobie radzi w grze obronnej, ale jeszcze lepiej prezentuje się wspierając drużynę w ataku. Pyrka kreuje wiele sytuacji, jest bardzo pomocny na połowie rywala, co czyni go bardzo uniwersalnym zawodnikiem, który pasowałby większości drużynom. Arek przecież niedawno grał na skrzydle do czasu, kiedy Waldemar Fornalik postanowił cofnąć go na bok obrony.

Pyrka bliski odejścia

29. dnia sierpnia Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” podzielił się wieścią o możliwym odejściu Pyrki z Piasta Gliwice. Według tych informacji: Piast Gliwice ma negocjować w sprawie tego transferu od kilkunastu dni z jednym z czołowych zespołów szwajcarskiej Super League – FC Basel. Półfinalista Ligi Konferencji Europy ma być zainteresowany usługami Arka Pyrki i według informacji „WP Sportowe Fakty” jest gotów zapłacić za Polaka 2,5 mln euro!

Jeżeli kwota okazałaby się prawdziwa, to byłby to rekord transferowy Piasta Gliwice! Nigdy wcześniej gliwicki klub nie sprzedał swojego zawodnika za tak wysoką kwotę. Najbliżej tej kwoty był transfer Patryka Dziczka do Lazio po sezonie 2019, który wyniósł 2,15 mln euro. Według Piotra Koźmińskiego „sprawy zmierzają w bardzo dobrym kierunku”, co może zwiastować dogadanie się przed końcem okienka transferowego.

 

Piast potrzebuje pieniędzy

Sam Piast na pewno szuka pieniędzy. Wcześniej negocjowano odejście Ariela Mosóra do norweskiego Molde FK. Mówiono wtedy o ok. 2.2/3 mln euro. Transfer jednak nie doszedł do skutku, prawdopodobnie z braku zainteresowania tym transferem przez samego zawodnika. Jak na razie temat odejścia naszego podstawowego stopera ucichł.

Arkadiusz Pyrka rozegrał w Piaście Gliwice już 103. spotkania. Jest bardzo ważną postacią drużyny Aleksandra Vukovica. Pyrka zagrał w każdym meczu tego sezonu do ostatniego gwizdka. Boczny obrońca Piasta jest też reprezentantem Polski do lat 21, gdzie zagrał do tej pory 4 razy. Kontrakt Pyrki jest ważny do końca czerwca 2024 roku i ma opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

Źródło informacji o transferze Arkadiusza Pyrki TUTAJ.

Fot. Piast Gliwice (@PiastGliwiceSA)/Twitter

Author

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.

?>