Inne

Czarna dziura w budżecie Piasta

Czarna dziura w budżecie Piasta

Wydawało się, że głównym problemem Piasta jest miejsce w tabeli. Jednakże jak się okazuje, problemy się nawarstwiają. W budżecie Piasta widnieje bowiem wielka, czarna dziura.

W podsumowaniu spółki GKS Piast S.A. za rok obrotowy (okres od lipca 2021 r. do czerwca 2022 r. czyli sezon 2021/2022) widnieje strata w wysokości 6 milionów złotych. W praktyce oznacza to, że klub będzie musiał zwołać Walne Zgromadzenie w związku z przekroczeniem kapitału rezerwowego i zapasowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Zgromadzeni podejmą uchwałę o dalszym istnieniu Spółki – czytamy na „Dzisiaj w Gliwicach”.

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

Strata ta spowodowana prawdopodobnie jest wydatkami na transfery m.in. Rauno Sappinena czy też Damiana Kądziora oraz miejsce w tabeli na koniec sezonu 2021/2022 nie gwarantujące udziału w Europejskich Pucharach (za sezon 2021/2022 otrzymaliśmy 14 milionów od Ekstraklasy, rok wcześniej 14,4 miliona – złe zarządzanie finansami może być także jedną z przyczyn), w których za sam udział klub otrzymałby sporą ilość gotówki. Nie pomogła też frekwencja na stadionie przy ul. Okrzei 20, która była bardzo niska.

fot. piast-gliwice.eu

Niestety wydaje się, że może być tylko gorzej. Piast zajmuje aktualnie miejsce w strefie spadkowej, bez zupełnych szans na miejsce gwarantujące „granie w Europie”, a co za tym idzie, bez szans na duże pieniądze. W dodatku przedłużony został kontrakt Frantiska Placha, którego aktualna pensja jest zapewne jedna z większych w Piaście. Kibice także niechętnie zjawiają się przy Okrzei, co może stanowić kolejne kłopoty.

Wydaje się więc, że ratunkiem dla Piasta może być letnia sprzedaż Ariela Mosóra, a także możliwe odejście Damiana Kądziora. Liczymy na to, że klub zrobi wszystko, by wyjść na prostą i nawiązać do zysków jakie odnosił jeszcze niedawno.

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

Jeden komentarz

  1. to jak jest pusta dziura to na pewno tez nie ma na wypłaty dla piłkarzy a chwalili się sponsorem nowym i co wyszło nie jasności i wielka dziura którą będzie ciężko załatać

Możliwość komentowania została wyłączona.

?>