Zapowiedzi

Wygrać przy Łazienkowskiej [ZAPOWIEDŹ]

Wygrać przy Łazienkowskiej [ZAPOWIEDŹ]

Mecze z Legią Warszawa zawsze dają inne emocje niż w pozostałych spotkaniach. Już w poniedziałek tego doświadczymy.

Piast Gliwice z Legią Warszawa zawsze miał ciężko, a mecze pomiędzy tymi drużynami były na szczycie. W sezonie 2018/2019, 4 maja 2019 roku wygraliśmy po raz pierwszy przy Łazienkowskiej 0:1 po pięknej bramce Gerarda Badii. Chyba nie muszę mówić jak ważny był to mecz dla historii Piasta Gliwice.

 

Legia Warszawa zupełnie inną drużyną niż 24 października ubiegłego roku

Wszyscy pamiętamy ostatni mecz z Legią Warszawa na naszym stadionie, 24 października 2021 roku. To w Gliwicach Czesław Michniewicz pożegnał się z pracą w Warszawie, a Alberto Toril zagrał najlepszy mecz w tym sezonie.

Wtedy drużyna z Warszawy była w głębokim kryzysie, ale w rundzie wiosennej Legia gra już o wiele lepiej. Jej sytuacja jest już spokojna, bowiem Zajmują 9 miejsce z dorobkiem 36 punktów. Z pewnością nie będzie to samo spotkanie, co w ubiegłorocznej jesieni. Zwracał na to uwagę również Waldemar Fornalik:

„Spodziewam się zdecydowanie innego spotkania, ale jak pamiętamy początek tamtego meczu wcale nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa. W pierwszej akcji meczu Legia miała dwa słupki, więc można dywagować, co by było gdyby… Zagraliśmy wtedy naprawdę bardzo dobry mecz. Nie chcę już odnosić się do tego jak wtedy prezentowała się Legia, ale dzisiaj na pewno jest to inny zespół niż w tamtym momencie – skonsolidowany zespół, który jest jednym z najlepiej punktujących na wiosnę. Widać, że trener Vuković potrafił dotrzeć do tych chłopaków, scalić, zjednoczyć. Widać efekty pracy, choć jego zadanie naprawdę było bardzo, bardzo trudne. Pamiętamy w jakiej sytuacji przejmował zespół i w jakiej jest teraz Legia – mówił Waldemar Fornalik w czasie czwartkowej konferencji prasowej.”

Pyt: Dawniej mecze z Legią budziły w Gliwicach wielkie emocje. Teraz wydaje się, że mecz z Legią już nie jest „wielkim wow”.

– „No nie wiem, czy to już nie jest „wielkie wow”, zawsze to jest Legia Warszawa. Pokazali to chociażby w meczu z Lechem. Grali jak równy z równym. Lech, który był zdecydowanym faworytem w tym dniu, nie wygrał tego spotkania. W meczu u siebie, jak chociażby z Lechią Gdańska, też potrafią – przez 70. minut zdominowali ten zespół. Potem zaczęła się nerwówka, ale i tak w tym większym wymiarze czasowym pokazali prawdziwe swoje oblicze, potencjał, jaki drzemie w tej drużynie.”

Źródło: gol.24

Pełna rozmowa

 

Najlepsi asystujący ligi spotkają się przeciwko sobie

Liderem klasyfikacji najlepiej asystujących zawodników jest piłkarz Legii Warszawa – Josué Pesqueira. Zaliczył on podczas tego sezonu 9 podań kluczowych. Za nim jest Damian Kądzior z dorobkiem 8 asyst, co daje mu 2 miejsce w klasyfikacji. Możemy liczyć na ciekawe zagrania tych zawodników, które mogą prowadzić do bramek.

Legia Warszawa. Josue: Gdyby nie futbol, siedziałbym w więzieniu. PKO Ekstraklasa - Piłka nożna
Photo: Onet Sport
Piłka nożna. Damian Kądzior z Piasta Gliwice nazywany był Davidem Beckhamem
Photo: Sport – Fakt.pl

 

Piast Gliwice

Piast wyrasta na jednego z faworytów do europejskich pucharów, ale aby to osiągnąć, trzeba wygrywać mecze w czołówce. Jak na razie dobrze nam to wychodzi, bowiem wygraliśmy w rundzie wiosennej z takim drużynami jak: Lechia Gdańsk, Wisła Płock czy też Cracovia. Dotychczas po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej przegraliśmy w Ekstraklasie tylko pierwszy mecz z Pogonią Szczecin. Przez następne 8 meczów wygraliśmy 5 z nich, a 3 zremisowaliśmy.

Legia Warszawa

Runda wiosenna jest na pewno dla nich o wiele lepsza niż runda jesienna. Wydaję się, że drużyna odbiła się od dna, a utrzymanie ma już wręcz zapewnione. Awansowała na 9 miejsce i jeżeli wygra z Piastem, to mogą jeszcze powalczyć o europejskie puchary. Mając 36 punktów  tracą 10 oczek do 4 miejsca, a 5 do Piasta.

Piast Gliwice – Legia Warszawa

Przez ostatnie 10 meczów z Legią Warszawa, Piast wygrał połowę z nich, 3 przegrał i 2 zremisował.

Poniżej statystyki ostatnich 10 meczów pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa.

 

 

W poniedziałek super ciekawy mecz

W pierwszy dzień tygodnia czekają nas spore emocje dzięki spotkaniu Piasta z Legią. To zdecydowanie mecz na szycie, co może świadczyć forma w rundzie wiosennej tych ekip. Dla obu drużyn jest to ważny mecz z racji walki o europejskie puchary. Piast może wyprzedzić będącego w koszmarnej formie Radomiaka i zbliżyć się do 4 miejsca, a Legia wzmocnić marzenia o grze w Europie.

Gdzie oglądać?

Transmisja standardowo odbędzie się w Canal+, a pierwszy gwizdek usłyszymy o 20:00.

Sędzią spotkania będzie Tomasz Musiał.

Author

Udostępnij

?>