Zapowiedzi

Czy w końcu wygramy na swoim stadionie? [ZAPOWIEDŹ]

Czy w końcu wygramy na swoim stadionie? [ZAPOWIEDŹ]

Piast Gliwice rozegra mecz 22 kolejki PKO BP Ekstraklasy z Cracovią. Na zapowiedź kolejnego meczu w Gliwicach serdecznie zapraszamy!

Po meczu z Zagłębiem Lubin wszyscy z nas podchodzili do kolejnego spotkania z o wiele lepszym nastawieniu. Tydzień spędziliśmy nareszcie poza strefą spadkową, ale wróciliśmy do niej jeszcze przed spotkaniem z Legią. Przed nami bowiem Zagłębie wygrało mecz z Lechem Poznań, spychając nas z powrotem pod kreskę.

Można powiedzieć, że to co zostało wywalczone w Lubinie, szybko straciliśmy. Niestety nie udało się Piastowi wyjść ze strefy spadkowej w meczu z Legią, bo przegraliśmy go wynikiem 1:0. Dlatego też nasza sytuacja wygląda nadal koszmarnie.

Piast Gliwice

Nadal wygląda koszmarnie, ponieważ aby wyjść ze strefy spadkowej, potrzebujemy zwycięstwa i liczyć na potknięcie rywali z przodu jak i z tyłu. Niestety rywale z tyłu, a mamy ich obecnie dwóch: Korona Kielce i Miedź Legnica – oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze.

Co to oznacza? Oznacza to, że jesteśmy na 16 miejscu z dorobkiem 20 punktów. Za nami jest Korona z dorobkiem również 20 punktów, a tabelę zamyka Miedź Legnica z 18 oczkami. Przed nami jest Górnik Zabrze, który również ma koszmarny okres mając o 2 punkty więcej od Piasta. Czternasta Lechia Gdańsk uzbierała 22 punkty, a Zagłębie Lubin będące przed Gdańszczanami ma o 1 punkt od nich więcej.

Nasz bilans bramkowy to 21:25, ostatni wygrany mecz to oczywiście spotkanie z Zagłębiem Lubin. W rundzie wiosennej ogólnie przegraliśmy dwa razy i po jednym razie wygraliśmy i zremisowaliśmy (4p./12). Mniej bramek strzeliło tylko Zagłębie Lubin, który ma tych goli 19 i Lechia Gdańsk – 20 bramek. Czyli jesteśmy w TOP3! Zawsze coś….

Zdjęcie
Fot. Piast Gliwice/Twittter

 

Cracovia

Cracovia na pewno lepiej sobie radzi od drużyny Piasta. Przed meczem w Gliwicach zajmuje 6 miejsce w tabeli, mając na koncie 32 punkty. Dotychczas w rundzie wiosennej uzbierali 7 punktów, a więc o 3 więcej od naszej drużyny. Wygrali z Górnikiem Zabrze i Stalą Mielec, przegrali z Koroną Kielce i zremisowali z legią Warszawa. Potencjalne zwycięstwo w sobotnim meczu mogłoby im dać awans nawet na 4 miejsce w tabeli.

Wartym odnotowania jest fakt, że Cracovia ma drugi najlepszy bilans straconych bramek w lidze. Przez 21 meczów straciła ich tylko 17, mniej stracił tylko Raków – 14. Bramek strzelili o 4 więcej od Piasta – 25. Oznacza to, że trzeba będzie się solidnie postarać, aby strzelić bramkę drużynie z Krakowa. Miejmy nadzieję, że nasze próby zakończą się sukcesem…

Piast Gliwice – Cracovia

W ostatnich 10 meczach pomiędzy obiema drużynami:

  • Piast wygrał 5 razy, a Cracovia 4 razy;
  • 1 raz mecz kończył się remisem;
  • największa wygrana Piasta – 3:1 (26.04.2019);
  • największa wygrana Cracovii – 2:4 (27.09.2021);
  • ostatni mecz: Cracovia 0:1 Piast (13.08.2022).

Wypowiedzi

Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice

O Cracovii

Na pewno jest to rywal z tych najwyższych miejsc w tabeli. Drużyna, która dobrze gra w piłkę, jest groźna, ma inny styl grania niż chociażby poprzedni nasz przeciwnik. Dla nas każdy mecz jest ciężki i wymagający i tak to trzeba ująć.

Nt. meczu z Cracovią

Jest to ważny mecz. na pewno do każdego meczu przygotowuję się w ten sposób, że zastanawiam się co ze swojej strony i potem co jako drużyna możemy zrobić, aby wygrać. Nie myślę o innej opcji i tak też jest w tej chwili. Wiadomo, że to jest kolejny mecz w naszej sytuacji jakiej jesteśmy, bardzo istotny i bardzo ważny i tak do niego podchodzimy. Chcemy też po dłuższym czasie wygrać na naszym stadionie, bo też trwa długo i to też jest powód tego miejsca w tabeli na jakim jesteśmy. Bardzo mało punktów na własnym stadionie, to na pewno nie możesz mieć nadziei na o wiele lepsze wyniki. To chcemy zmienić, to jest pierwszy moment, kiedy to można zrobić.

O sytuacji kadrowej:

Straciliśmy Czerwińskiego za kartki. Jeżeli chodzi o urazy, to Tomek Mokwa jeszcze jest poza kadrą. Mieliśmy też trochę problemów – na kilka dni wypadł Damian Kądzior z Jorge Felixem. Dzisiaj uczestniczyli w treningu, zobaczymy w jakiej będą dyspozycji – mamy jeszcze jutro trening. To są takie delikatne znaki zapytania. Poza treningiem jest też Holubek, który jest przeziębiony. Zobaczymy, czy zdąży się wykurować przed meczem, na razie nie trenuje.

– Kirejczyk jest zawodnikiem od dłuższego czasu borykającym się z urazem, którego na wszelkie możliwe sposoby próbujemy leczyć. Diagnoza jest, przechodzi terapię i dzisiaj już po dłuższym czasie uczestniczył w dużym wymiarze czasowym z pozostałymi zawodnikami w treningu. Nie chcę tego procesu przyspieszać za bardzo, aby niczego nie ryzykować, ale liczę, że ten chłopak będzie za nie długo do naszej dyspozycji już na dobre.

 

Jacek Zieliński – trener Cracovii

Sytuacja kadrowa:

Nic nie zmieniło się od dni poprzedzających mecz ze Stalą Mielec. Poza wcześniej kontuzjowanymi i rehabilitującymi się Pestką oraz Rasmussenem, dalej w fazie rehabilitacji jest Kuba Myszor. Pozostali gotowi do gry.

O Piaście Gliwice

Na prawdę dobry zespół, bardzo solidny. Są teraz w strefie spadkowej na pewno w trudnej sytuacji, ale rzeczywiście ta gra ich jest zdecydowanie lepsza od zdobyczy punktowych. Dlatego też musimy być bardzo czujni i skoncentrowani, bo czeka nas bardzo ciężki mecz. Jeśli chodzi o taki ciężar gatunkowy, to porównałbym ten mecz do naszego wyjazdu do Kielc (przegrana 2:1 przyp.red.), tam też Korona stała pod ścianą i w meczu z nami szukała za wszelką cenę zwycięstwa. To samo będzie w sobotę w Gliwicach. Musimy być na to przygotowani i musimy być przede wszystkim mądrzejsi o to co wydarzyło się w Kielcach.

 

W sobotę o 15:00 widzimy się na stadionie!

W sobotę o 15:00 sędzia Krzysztof Jakubik rozpocznie spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Cracovią. Mecz odbędzie się w Gliwicach na stadionie Piasta, na który wszystkich Was serdecznie zapraszamy. Zawodnicy nas potrzebują! Do zobaczenia!

Author

Udostępnij

?>