Zapowiedzi

Dobrze rozpocząć [ZAPOWIEDŹ]

Dobrze rozpocząć [ZAPOWIEDŹ]

Po letniej przerwie wracamy nareszcie do gry. Na start czeka nas wyjazdowy mecz w sobotę z Jagiellonią Białystok.

Nareszcie – można powiedzieć – Ekstraklasa wraca do gry, a wraz z nią wracają emocje dla nas kibiców. Nasza drużyna sezon rozpocznie w Białymstoku w meczu z Jagiellonią, z drużyną, która zeszły sezon zakończyła na 12 miejscu.

12 miejsce, to czwarty najgorszy wynik w historii klubu, który dwukrotnie był wicemistrzem Polski. Jest to z pewnością najbardziej utytułowany klub w północno-wschodniej Polsce, a na swoim koncie ma również Puchar Polski i Superpuchar Polski. 18 miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy tylko potwierdza tą tezę.

Nowy trener – Maciej Stolarczyk zastępuje Piotra Nowaka

Maciej Stolarczyk stracił pracę w reprezentacji, ale już dostał posadę w Ekstraklasie | Futbol - Piłka nożna
Źródło: Jagiellonia Białystok

 

Pół roku trwała niezbyt udana przygoda Piotra Nowaka na stanowisku pierwszego trenera Jagielloni Białystok. Po zajęciu 12 miejsce przyszedł czas na zmiany, które w „Jadze” następują dosyć często. Nowaka zastąpił również polski trener – Maciej Stolarczyk. Prowadził on już takie kluby jak: Pogoń Szczecin, Wisła Kraków i był również selekcjonerem reprezentacji Polski U-21.

Maciej Stolarczyk to na pewno uznana marka w świecie polskiej piłki nożnej. Dlatego też władze pokładają w nim duże nadzieje, a mecz z Piastem będzie pierwszym poważnym testem nowego szkoleniowca drużyny z Białegostoku.

Wypowiedzi przed meczem

Maciej Stolarczyk – trener Jagielloni Białystok

Przed meczem:

Jesteśmy gotowi na tę konfrontację i nie możemy się jej doczekać. Mamy mieszankę doświadczonego zespołu z bardzo ciekawą młodzieżą. Możemy spokojnie myśleć o tym, by w każdym meczu grać o zwycięstwo. Przede wszystkim skupiamy się na sobie. Doceniamy wartość Piasta Gliwice, szanujemy przeciwnika, ale daleko nam do obaw.

O Piaście Gliwice:

Chcemy przyjąć Piasta na swoich warunkach i rozegrać ten mecz na naszych zasadach tak, żebyśmy po meczu zeszli z boiska zwycięscy.

Waldemar Fornalik – trener Piasta Gliwice

Przed meczem:

Pierwszy mecz jest zawsze pewną niewiadomą. Jeśli jednak będziemy skoncentrowani na sobie i zagramy tak, jak chcemy, to może to być najkrótsza droga do sukcesu

PYT: Pierwsza jedenastka już w głowie?

Prawie, chociaż na jednej czy dwóch pozycjach jeszcze zastanawiamy się na kogo postawić, ale generalnie myślę, że jest blisko podjęcia tej decyzji.

PYT: Czy Jagiellonia to duża zagadka? Czy rozszyfrowanie ich sposobu gry może być problemem?

Zawsze będą jakieś zagadki, bo to jest pierwszy mecz. Dopiero jak ruszy pierwsza kolejka, to wtedy będzie taki najbardziej adekwatny materiał do analizy. (…). Nie obędzie się bez tego, że będzie taka pewna doza niepewności. Nie będzie to takie w 100 procentach wiadomo, czego spodziewać się po drużynie Jagielloni.

Jagiellonia Białystok

Jak już wcześniej wspominałem – jest to najbardziej utytułowana drużyna północno-wschodniej Polski. Dwukrotny wicemistrz Polski zajmując w sezonie 21/22 12 miejsce, zaliczył czwarty najgorszy wynik w historii klubu. Już od dłuższego czasu jest to drużyna środka tabeli, ale nie raz jak to mają w charakterystyce takie ekipy, może zaskoczyć.

Piast Gliwice

Okienko transferowe dla Piasta jak na razie jest nudne i nie ma w sobie emocji. Gliwicki klub dokonał dwóch ważnych transferów. Przede wszystkim ściągnął ze Stali Mielec środkowego pomocnika – Grzegorza Tomasiewicza. Kadrę zasilił również młodzieżowiec, który przeszedł ze Stadionu Śląska Chorzów – Oskar Leśniak. Na pewno zadaniem będzie dobrze wejść w sezon i dobrze rozegrać jesień, aby na wiosnę walczyć o duże cele.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok

Piast wygrał już z Jagiellonią 11 meczów, natomiast przegrał 8. 4 spotkania zakończyły się podziałem punktów. Zobaczcie więcej szczegółów na poniższej grafice.

 

Przewidywany przez nas skład 

Plach – Huk, Czerwiński, Mosór – Katranis, Tomasiewicz, Hateley, Pyrka – Chrapek – Sappinen, Wilczek

Pierwszy mecz już w sobotę

Już w tą sobotę zawodnicy Piasta Gliwice wybiegną na Stadion Miejski w Białymstoku, aby zainaugurować sezon 2022/2023. Sędzią tego spotkania będzie Daniel Stefański. Pierwszy gwizdek już o 17:30. Transmisja standardowo na kanałach Canal +, która kolejny sezon będzie transmitować Ekstraklasę.

Udostępnij

?>