Inne

Dominik Marczuk zostanie piłkarzem Piasta

Dominik Marczuk zostanie piłkarzem Piasta

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki”, do Piasta dołączy Dominik Marczuk. Marczuk to 18 – letni prawy obrońca dotychczas występujący w Stali Rzeszów.

Kontrakt Dominika ze Stalą wygasa za rok, więc Piast zapewne zapłaci niewiele za zawodnika. Marczuk ma za sobą występy w 3, 2 i 1 lidze. Ma także na swoim koncie 7 występów w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Marczuk w poprzednim sezonie trafiał do siatki m.in. przeciwko Rakowowi Częstochowa w ramach Pucharu Polski.

 

O opinię na temat młodego prawego obrońcy zapytaliśmy jednego z kibiców Stali. O to co nam o nim powiedział:

” Marczuk to agresywny w grze prawy obrońca (odnajdzie się też na wahadle), którego ciągnie w przód. Mądry w defensywie (spokojne wyprowadzenie, brak paniki) i często podpinający się w akcjach ofensywnych Stali – czy to z gry na obieg czy bezpośrednie wejścia w pole karne ze skraju „16stki”.

Dynamiczny, z konkretnym dośrodkowaniem, nie boi się uderzać z dystansu gdy ma na to okazję (również z ostrego kąta). Do poprawy z pewnością siła i ogranie się w innych systemach niż czwórka z tyłu, może jeszcze gra 1 na 1 chociaż na poziomie drugiej oraz pierwszej ligi nie było z tym aż takiego problemu.

W zeszłym sezonie bardzo dobra współpraca na prawej stronie z Michalikiem – 25 meczów 3g, 2a – aczkolwiek trzeba brać poprawkę na fakt jak bardzo defensywny system przyjmowały drużyny przeciwne. Przede wszystkim pracowity i ambitny – z papierami na granie w czołowych ekipach Ekstraklasy.

Mimo 18 lat sporo już pograł w seniorskiej piłce (68 meczów). Ostatnio obserwowany przez Probierza pod kątem U-21 (w tym sezonie Probierz był obecny dwa razy na meczach Stali).

Poważnych urazów brak, w tamtym sezonie wystąpił jedynie problem z przeciążeniem pachwiny, ale szybko doszedł do zdrowia.”

Link do profilu kibica

Dla Piasta zaś może być to duże wzmocnienie biorąc pod uwagę to, że jedynym prawym obrońcą w kadrze był Tomasz Mokwa.

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>