AnalizyInneTransfery

Gdzie szukać napastnika? Podpowiadamy Bogdanowi Wilkowi

Gdzie szukać napastnika? Podpowiadamy Bogdanowi Wilkowi

Bogdan Wilk oraz Alexandar Vuković, stoją przed trudnym zadaniem –  znaleźć nowego, skutecznego napastnika, który wzmocni atak zespołu. Drużyna potrzebuje strzelca bramek na wczoraj, który przyniesie stabilność i skuteczność w kluczowych momentach. W niniejszym artykule postaramy się dostarczyć kilka propozycji, które mogą okazać się trafione w poszukiwaniach dla Bogdana Wilka.

Ladislav Almasi

Wzrost Almasiego, wynoszący imponujące 1.96 metra, sprawia, że jest on groźnym zawodnikiem w grze głową, zarówno w obronie, jak i ataku. Jego obecność na boisku może znacząco wpłynąć na grę drużyny w standardowych sytuacjach, co warto wziąć pod uwagę.

Jego rola w zespole uległa zmianie po przyjściu trenera Pavla Hapala, przechodząc z pozycji pierwszego wyboru na pozycję drugiego. Jednak pomimo tego, Almasi nadal rokował bardzo dobrze, co doskonale odzwierciedlają statystyki.

Dodatkowo, ważne jest spojrzenie na okres ważności jego kontraktu, który obowiązuje do czerwca 2025 roku. To oznacza, że Piast Gliwice, aby sprowadzić Słowaka musiałby wyłożyć kwotę od 400tys. do 700 tys. euro.

fot. FC Baník Ostrava

Rui Pedro

Pod względem statystyk, Rui Pedro prezentuje się imponująco. Zajmując pozycję lidera klasyfikacji strzelców w Słoweńskiej Ekstraklasie, zdobył już 10 bramek i zanotował 3 asysty w 19 rozegranych meczach. To nie tylko efektywność w strzelaniu, ale także umiejętność kreowania sytuacji bramkowych dla kolegów z drużyny, co z pewnością przemawia na jego korzyść.

Jego wysokość, wynosząca 1.82 metra, może okazać się atutem w grze głową oraz w pojedynkach powietrznych, co jest ważne zwłaszcza przy grze w fizycznie wymagających ligach, takich jak polska Ekstraklasa.

Fakt, że jego kontrakt wygasa z końcem sezonu, stawia ewentualnie Gliwicki klub w korzystnej sytuacji negocjacyjnej. Klub z Okrzei więc musiałby wyłożyć kwotę rzędu 200tys. – 400tys. euro.

Rui Pedro - NK Olimpija Ljubljana
fot. NK Olimpija Ljubljana

Mario Soberón

Zawodnik o wzroście 1.78m, przypominający charakterystyką Jorge Felixa ze znakomitego sezonu mistrzowskiego. Liczby nie kłamią – 21 rozegranych meczów, 8 strzelonych bramek i 3 zarejestrowane asysty to wyniki, które potwierdzają skuteczność i wszechstronność Soberóna na boisku.

Mario Soberón prezentuje się jako zawodnik, który potrafi się odnaleźć nawet w trudnych sytuacjach. Jego umiejętności strzeleckie i zdolność do tworzenia sytuacji bramkowych stanowią cenny kapitał dla drużyny.

W obliczu nadchodzącego końca kontraktu warto śledzić, czy inne kluby dostrzegą potencjał tego zawodnika czy Eldense utrzyma go w swoich szeregach.

Wygasający kontrakt otwiera możliwość pozyskania go do Gliwic za kwotę w granicach 100tys. – 200tys. euro.

Soberón y la SD Logroñés se reencuentran en Elda - C.D. Eldense
fot. C.D. Eldense

Jesús de Miguel

27-letni Hiszpan, mierzący imponujące 1,89 m, prezentuje się jako zawodnik o charakterystyce przypominającej Kamil Wilczka w jego najlepszych latach. Jego zdolność strzelecka i umiejętność asystowania sprawiają, że byłby cennym wzmocnieniem dla drużyny, zwłaszcza jeśli Piast Gliwice poszukuje skutecznego napastnika.

Jednakże, przy wszelkich zaletach Jesúsa de Miguela, pojawiają się także pewne wyzwania. Jego obecny kontrakt, ważny do czerwca 2026 roku, może być przeszkodą w ewentualnym pozyskaniu zawodnika. Długi okres obowiązywania umowy może wymagać negocjacji i zaangażowania finansowego. Ponadto, fakt, że de Miguel nie miał dotychczas okazji grać poza granicami Hiszpanii, stanowi kolejne wyzwanie. Aklimatyzacja do nowego środowiska może wymagać czasu chociaż duża liczba hiszpańskojęzycznych osób w klubie z pewnością mu ją ułatwi i pozwoli na dostosowanie się do rygorów polskiej Ekstraklasy.

Kwota jaką Piast musiałby zapłacić za Hiszpana to coś pomiędzy 300tys. a 600tys. euro

De Miguel | CD Castellón | Web Oficial
fot. CD Castellón

Dusan Bakic

Sezon 22/23 był dla Bakicia wyjątkowo trudny, zwłaszcza jeśli spojrzymy na jego udział w rozgrywkach ligowych. Zdobywając jedynie doświadczenie podczas kwalifikacji do Ligi Europy, zawodnik nie miał okazji błyszczeć w regularnych występach ligowych. To jednak nie oznacza, że jego umiejętności strzeleckie i asysty straciły na znaczeniu.

W poprzednim sezonie, gdzie Bakic miał okazję zaprezentować swoje umiejętności, możemy dostrzec jego wartość dla drużyny. 26 meczów to wystarczająca próbka, aby ocenić jego wkład. Zanotowane 9 bramek i 9 asyst to dowód na to, że Czarnogórzec potrafi nie tylko strzelać, ale także kreować sytuacje bramkowe. To wszechstronność, której wielu trenerów poszukuje w napastnikach.

Jego wzrost wynoszący 1.90m może być atutem w grze powietrznej, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Wspomniane statystyki z poprzedniego sezonu świadczą o tym, że jest graczem, który potrafi wprowadzić do gry element nieprzewidywalności.

Ogromnym plusem w obecnej sytuacji Piasta jest to, że jest obecnie bez klubu, więc jedynym kosztem byłaby jego pensja.

Dusan Bakic goes on loan - Футбольный Клуб Динамо-Минск
fot. ФК Динамо Минск

 

 

Wszystkie te kierunki mają na celu znalezienie napastnika, który nie tylko dostarczy bramek, ale również wkomponuje, aby stworzyć spójną i skuteczną drużynę. Decyzja leży w rękach Bogdana Wilka, ale z pewnością wybór odpowiedniego napastnika może przynieść sukces i radość kibicom.

Udostępnij

O autorze

?>