Korona Kielce pod wodzą Kamila Kuzery punktuje lepiej niż pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego. W pierwszym meczu z Koroną Kielce debiutował Aleksandar Vuković, od tego czasu gra Korony Kielce uległa diametralnej zmianie.
We wspomnianym spotkaniu zakończonym remisem 1-1 Korona Kielce zagrała w systemie 3-4-2-1. Kamil Kuzera zmienił formację na 4-1-4-1, zamienił pragmatyzm na bardziej nowoczesny styl gry. Zespół z Kielc podejmiemy podbudowany wartościowym zwycięstwem nad liderem Ekstraklasy. Korona Kielce pokonała bowiem w poprzedniej kolejce Raków Częstochowa 1-0.
Przypuszczalny skład:

Dalibor Takac – pauzuje za kartki.
Kluczowe strefy:
- W pierwszej kolejności to walka o kontrolę nad środkiem boiska i kontrolę nad meczem (Vukoball – Piast kontroluje mecz ale nie ma większego posiadanie piłki, większe posiadanie nie zawsze jest kontrolą wydarzeń boiskowych). Bardzo dobrze funkcjonujący środek pola gliwiczan będzie starał się zneutralizować defensywny pomocnika Kyrylo Petrova wraz z duetem kreatywnych Nono i Ronaldo Deaconu. Wspomniana dwójka stanowi o jakości w ofensywie kielczan.
- Najjaśniejszą postacią w ataku Korony Kielce jest Jakub Łukowski, grający w pół-strefie, często schodzący do środka. Będzie pojedynkował się z Arkadiuszem Pyrką. Jeśli Piast umiejętnie zneutralizuje wspomnianą trójkę (Nono, Deaconu i Łukowski) to wytrąci ogromny atut w ofensywie rywali.
- Boczni obrońcy Korony Kielce grają bardzo defensywnie. Prawa strona kielczan jest dużo mniej ofensywnie usposobiona niż lewa. Prawą stroną kielczan, a lewą stroną gliwiczan będzie atakował najprawdopodobniej duet Holubek-Felix. (Katranis pauzuje za żółte kartki) Felix miał dwie bardzo dobre okazje w meczu z Radomiakiem, a Katranis zaliczył kolejny dobry występ. Holubek to wartościowy zmiennik i nie będzie dużej różnicy w jakości. Wydaje mi się, że to właśnie w tej strefie (tą stroną boiska) Piast będzie stwarzał największe zagrożenie dla bramki rywali. (Mimo braku Katranisa).
Jak gra Korona Kielce?
Podczas okresu przygotowawczego w Turcji trener Kuzera skupił się na grze na małych przestrzeniach. Widać to po ilości stworzonych okazji i strzałów na mecz. Drużyna została przestawiona z pragmatycznego i archaicznego stylu na bardziej nowoczesny. Drużyna jest również lepiej przygotowana fizycznie niż za trenera Ojrzyńskiego.
W porównaniu do drużyny prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego, drużyna pod wodzą Kamila Kuzery gra w piłkę.
- 39% bramek dla Korony pada po stałych fragmentach gry (auty, rzuty karne, rzuty rożne i rzutach wolnych bezpośrednich).
- Za 1/3 zdobytych bramek odpowiada Jakub Łukowski.
- Korona oddaje około 13 strzałów na mecz (co jest 6 wynikiem w lidze).
- Rywale Kielczan oddają średnio ponad 13 strzałów na mecz (co jest 7 wynikiem w lidze).
- Korona nie zdobyła bramki w pierwszym kwadransie gry, z kolei najskuteczniejsza jest w ostatnim kwadransie gry (75-90) 5 bramek.
- W doliczonym czasie gry zdobyła 3 bramki (2 wynik w lidze).
- W porównaniu pierwsza do druga połowa jest ogromna dysproporcja bramek 4 do 11, dwie połowy dwa różne zespoły.
- Straty bramek rozłożone są równomiernie względem połów 21 do 20 (1 do 2 połowy).
- Korona najczęściej traci bramki w kwadransie: 31-45 (9 bramek) oraz 46-60 i 61-75 po 7 bramek straconych.
Jak wyglądało spotkanie z Rakowem Częstochowa?

Źródła:
ekstrastats.pl
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1044977/kamil-kuzera-wskazal-co-go-drazni-w-grze-korony
https://weszlo.com/2023/03/14/kamil-kuzera-korona-kielce-weszlopolscy-wywiad/
https://twitter.com/BeGriffis/status/1655310271458562053/photo/1