Zapowiedzi

Mecz z drużyną Waldemara Fornalika [ZAPOWIEDŹ]

Mecz z drużyną Waldemara Fornalika [ZAPOWIEDŹ]

Piast Gliwice po ostatnim domowym zwycięstwie z Widzewem Łódź wybierze się do Lubina, aby zagrać z Zagłębiem Waldemara Fornalika.

Piast Gliwice nareszcie przełamał passę remisów i sytuację, kiedy to zawodnicy Piasta mieli ogromne trudności ze skutecznością. Tym razem było zupełnie na odwrót, bo Gliwiczanie zamienili 4 strzały celne na 3 bramki, co w poprzednich meczach nie miało miejsce. W końcu Piastunki postawiły „kropkę nad i” w swojej dobrej grze i wykorzystali nadarzające się sytuacje, a głównie Sergiy Krykun, który ustrzelił dublet.

Piast Gliwice

Zespół z Gliwic – tak jak wcześniej zostało to wspomniane – wygrał w domowym meczu z Widzewem, dopisując tym samym dopiero drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. To pierwsze zwycięstwo od jedenastego dnia sierpnia, kiedy to Piastunki wygrały w domowym meczu z Rakowem Częstochowa. Od tego czasu drużyna Aleksandera Vukovica zremisowała w 4. meczach i 1 raz przegrała. Dlatego mamy nadzieje, że ostatni mecz z Widzewem będzie swego rodzaju przełamaniem.

Piast Gliwice zajmuje w tabeli 10. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy mając 12 punktów. Bilans bramkowy Niebiesko-Czerwonych wynosi 9-9. W zasięgu 3 punktów Gliwiczanie mają utrzymanie się w pierwszej dziesiątce i skuteczne gonienie rywali. Z tyłu natomiast w zasięgu jednego zwycięstwa jest nawet piętnasty Górnik Zabrze. Oby seria zwycięstw zaczęła się właśnie po meczu w Widzewem Łódź, bo szansa na powalczenie o coś więcej nadal przecież jest.

Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin zajmuje 6. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ta drużyna zebrała w ciągu ostatnich 10 meczów 19 punktów i obroni swoją pozycję po tej kolejce, bo ma 4 punkty przewagi nad Pogonią Szczecin. W ich zasięgu jest nawet pierwsza trójka, co świadczy o dobrym początku sezonu w wykonaniu Lubinian. W ostatnim meczu zwyciężyli 0:2 w meczu z Górnikiem Zabrze.

Miedziowi strzelili w ciągu tych 10. meczów 13 bramek, natomiast stracili ich 11. Strzelali oni w każdym meczu poza spotkaniem z Koroną Kielce, przegrywając wtedy 2:0. Kibice Zagłębia mogli cieszyć się ze zwycięstwa już 6 meczów, więc nic dziwnego, że znajdują się w tym miejscu w tabeli a nie w innym. Zagłębie nie stawia też na indywidualności, bo ich napastnik 0 Kacper Chodyna – strzelił jak na razie tylko dwie bramki w tym sezonie. Tyle samo bramek ma Kurminowski, Makowski i Wdowiak. Strzelone bramki rozchodzą się więc na całą drużyną.

Zdjęcie
Fot. Zagłębie Lubin (@ZaglebieLubin)/Twitter

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin

W ostatnich 10. meczach pomiędzy obiema drużynami:

  • Piast wygrał 4 razy, a Zagłębie wygrało 2 razy;
  • 4 razy mecz kończył się remisem;
  • największa wygrana Piasta – 0:3 (25.08.2019);
  • największa wygrana Zagłębia – 0:1 (12.09.2021, 29.07.2022);
  • ostatni mecz: Zagłębie 0:2 Piast (12.02.2023).

*Największa wygrana – mecz, w którym zespół strzelił najwięcej bramek, nie zważając na różnicę bramek pomiędzy obiema drużynami.

Wypowiedzi

Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice

Nt. zwycięstwa z Widzewem:

Na pewn0 się cieszymy z przede wszystkim wygranej. Tak jak mawialiśmy w tych chwilach, kiedy ta skuteczność nie była na dobrym poziomie, że po prostu wierzymy i pracujemy dalej, nie zmieniając swojego podejścia. W tych dwóch meczach, kiedy bramek trochę strzeliliśmy (licząc też mecz pucharowy z Wieczystą), to też nie zmieniamy swojego podejścia. Liczy się to co jest przed nami

O meczu z Zagłębiem:

Wiemy, że czeka nas bardzo trudny mecz, z wartościowym rywalem, który jest zupełnie inną drużyną. Od początku tego sezonu widać, że drużyna jest budowana w przemyślany sposób i że sama gra wygląda coraz lepiej, więc jesteśmy na to gotowi. Postawimy się i spróbujemy na pewno też pokazać się z dobrej strony i udowodnić, że też jesteśmy zespołem wartościowym.

Sytuacja kadrowa:

Wilczek na pewno nie zagra, jeżeli chodzi o resztę, to jeżeli czegoś nie przeoczyłem, to wszyscy są do naszej dyspozycji. Są jeszcze dwa treningi przed nami, ale mam nadzieję, że to się nie zmieni na gorsze.

PYT: Czy znajomość trenera Waldemara Fornalika zespołu Piasta Gliwice może mieć znaczenie?

Jeżeli chodzi o analizę, którą prowadzimy wszyscy jako trenerzy przeciwnika, trener Fornalik wszystko ma jak na dłoni, bo doskonale zna większość naszych zawodników i jest to kwestia bardzo pomocna. Miałem podobnie przed meczem z Legią, dzięki czemu łatwiej do meczu można się przygotować. Z drugiej strony, najważniejsza jest dyspozycja zawodników w jednym dniu, jednego i drugiego zespołu. To jak będą realizować założenia na boisku i to koniec końców decyduje o końcowym wyniku, co widać na pewno.

Waldemar Fornalik – trener Zagłębia Lubin

O Piaście Gliwice:

Zmieniło się nie aż tak dużo, bo ten skład jest ustabilizowany, większość zawodników, która wtedy grała, również dzisiaj funkcjonuje. Doszli nieliczni, bo doszedł głównie Krykun, który jest zawodnikiem z zewnątrz. A tak, przede wszystkim odbywa to się w obrębie zawodników, którzy już byli.

Klucz do zwycięstwa:

Przede wszystkim dobra gra, zaangażowanie, umiejętność operowania piłką, jak również zwracanie uwagi na te sytuacje, w których piłkę przejmuje Piast Gliwice. Jest to zespół, który powinien mieć o wiele więcej punktów – tak wskazują statystyki – i też tak do tego meczu i podchodzimy.

Sytuacja kadrowa:

Dawid Kurminowski już powoli wchodzi w trening z drużyną. Zobaczymy czy będzie już na ten mecz. Reszta zawodników jest zdrowa.

 

W sobotę o 17:30 gramy!

W sobotnie późne popołudnie w Lubinie spotkają się ze sobą Zagłębie z Piastem. To spotkanie 11. kolejki poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik, a transmisja standardowo odbędzie się w Canal+. Liczymy na drugie zwycięstwo z rzędu i na mecz, w którym nasza skuteczność będzie na poziomie z meczu z Widzewem.

 

Fot. Piast Gliwice (PiastGliwiceSA)/Twitter

Udostępnij

?>