Zapowiedzi

Mecz z Pogonią Szczecin [ZAPOWIEDŹ]

Mecz z Pogonią Szczecin [ZAPOWIEDŹ]

Po meczach z zespołami ze środka stawki, przyszedł czas na spotkanie z drużyną z TOP3 Ekstraklasy – z Pogonią Szczecin.

Piast Gliwice vs Pogoń Szczecin – takie spotkanie czeka nas sobotniego wieczoru na stadionie Piasta w ramach 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny bardzo dobrze radzą sobie na wiosnę. Jeżeli spojrzymy na bilans ostatnich 5 meczów, to Piast zajmuje 1 miejsce z kompletem 15 punktów, a Pogoń Szczecin zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 11 oczek.

To pokazuje, że zarówno Piast jak i Pogoń grają dobrze i skutecznie na wiosnę, co może zwiastować ciekawy pojedynek. A wszystko to śledzić będziemy na naszym stadionie w Gliwicach.

Piast Gliwice

Wszyscy wiedzą w jakiej formie jest Piast, co czyni go najlepszą drużyną grającą na wiosnę. 8 meczów bez porażki, na co składa się 7 zwycięstw i 1 remis. Ostatnia porażka 19 lutego z Legią Warszawa. Wygrane mecze z takimi zespołami jak m.in.: Cracovia, Górnik Zabrze czy Widzew Łódź.

Piast gra jak marzenie! Jest niezwykle skuteczny, a gra w obronie stoi na wysokim poziomie. Co prawda w ostatnim meczu z Widzewem Łódź gra w defensywie nieco zawiodła, ale wypadki przy pracy się zdarzają.

Sama misja utrzymania została już zrealizowana, ale teraz można spróbować zbliżyć się do czwartego miejsca, które da europejskie puchary. Wygrana z Pogonią na pewno by w tym pomogła, ale to jeszcze daleka droga.

Jeżeli Piast wygra sobotni mecz, to zrówna się punktami z Wartą Poznań. Natomiast w zasięgu 3 punktów za Gliwiczanami są: Cracovia i Jagiellonia Białystok.

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin walczy o trzecie z rzędu podium. Jeżeli Portowcy chcą zająć w tym sezonie podium, to trzeci raz rzędu muszą zająć 3 miejsce. Być może to już miejsce zarezerwowane dla Pogoni, bowiem przez ostatnie sezony to miejsce należało do nich, a przed tą serią ostatnim zespołem, który zajął 3 pozycję, był Piast Gliwice.

Ostatni mecz przegrali 05 marca z Rakowem Częstochowa. Od tego czasu 6 kolejnych spotkań nie przegrali, z czego 4 wygrali i dwa zremisowali (z Koroną i Lechem). Pogoń wygrała ostatnie 3 spotkania z Cracovią, Lechią Gdańsk i Stalą Mielec. W meczach z Cracovią i Stalą stracili dwie bramki.

Zdjęcie
Fot. Pogoń Szczecin/Twitter

 

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin

W ostatnich 10 meczach pomiędzy obiema drużynami:

*Największa wygrana – mecz, w którym zespół strzelił najwięcej bramek, nie zważając na różnicę bramek pomiędzy obiema drużynami.

  • Piast wygrał 1 raz, a Pogoń wygrała 5 razy;
  • 4 razy mecz kończył się remisem;
  • największa wygrana Piasta (i jedyna w ciągu ostatnich 10 meczów) – 1:2 (10.02.2021) – 1/8 finału Pucharu Polski
  • największa wygrana Pogoni – 0:2 (05.02.2022);
  • ostatni mecz: Pogoń 1:1 Piast (15.10.2022).

Ostatnie zwycięstwo ligowe Piasta z Pogonią Szczecin miało miejsce 03.12.2018 roku, wynikiem 3:0!

Wypowiedzi

Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice
O Pogoni Szczecin:

Na pewno warto zauważyć duża siłę i potencjał ofensywny tego zespołu. O tym świadczy ilość kreowanych sytuacji. Wydaję mi się, że Pogoń miała tyle pecha, że gdyby wykorzystywała te sytuacje, które tworzyła, to na pewno miałaby więcej punktów. Na pewno silny zespół, absolutna czołówka Ekstraklasy od lat. Przed nami trudny mecz, wysoko zawieszona poprzeczka i też duża motywacja do tego, żeby temu wszystkiemu podołać. (…). Na pewno jestem spokojny o to, że na naszym boisko będziemy chcieli dać z siebie wszystko.

Nt. Kamila Grosickiego:

Wszyscy mają pomysł na „Grosika” przed meczem, a i tak to jest ta klasa piłkarza, że realizacja tego planu nie jest taka łatwa. Na pewno zrobimy co w naszej mocy, nie tylko „Grosik”, ale ta siła ofensywna jest w kilku innych zawodnikach z szybkością, z dobrą techniką i umiejętnościami. Zrobimy wszystko, żeby temu podołać.

PYT: Czy Huk i Kostadinov mają szansę pojawić się jeszcze w tym sezonie?

Huk większe szanse ma niż Kostadinov. W tej chwili już Huk trenuje z nami w pełnym obciążeniu, z kolei Tiho Kostadinov jest na etapie indywidualnej pracy i dużym ryzykiem wiązałoby się branie go pod uwagę w treningu zespołowym, tym bardziej że ten sezon jest już stracony dla niego. Pozytywna rzecz, że wszystko wskazuje na to, że od pierwszego dnia przygotowań do następnego sezonu zarówno Kostadinov, Huk i Kądzior będą gotowi do pełnego treningu.

O sytuacji kadrowej:

Jest znak zapytania, jeśli chodzi o Kamila Wilczka. Jest prawdopodobieństwo, że nie będziemy mogli na niego liczyć, bo odczuwa skutki starcia z pierwszej połowy, kiedy został mocno kopnięty. Bardzo prawdopodobne jest to, że nie wystąpi jutro.

W sobotę widzimy się na stadionie!

Już w sobotę o 20:00 sędzia Szymon Marciniak rozpocznie spotkanie 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Pogonią Szczecin. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się na trybunach!

 

Fot. Piast Gliwice/Twitter

Author

Udostępnij

?>