Zapowiedzi

Mecz z Wisłą Płock okazją do przedłużenia serii zwycięstw [ZAPOWIEDŹ]

Mecz z Wisłą Płock okazją do przedłużenia serii zwycięstw [ZAPOWIEDŹ]

Piast Gliwice nie przegrał od 19 lutego, kiedy to Piastunki mierzyły się z Legią Warszawa. Dlaczego by nie przedłużyć tej serii meczem z Wisłą Płock?

Gliwiczanie mają złoty okres i grają wyśmienicie skutecznie w rundzie wiosennej, zbierając regularnie punkty. Nasza tradycja wydaje się być już wieczna, bowiem znów jesień była nieudana, ale już wiosna to kompletnie inne granie. Dzięki temu Piast uciekł na dobre ze strefy spadkowej i zajmuje 9 miejsce mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Piast Gliwice

Piast wykaraskał się ze strefy spadkowej, co nie znaczy, że już nie musi patrzeć się za siebie. Tabela Ekstraklasy jest bardzo ciasna i tak na prawdę ponad 1/4 zespołów ESA jeszcze nie jest pewna bytu w Ekstraklasie. Piast ma 5 punktów przewagi nad szesnastym Śląskiem Wrocław, który otwiera strefę spadkową. Po przegranej z naszym zespołem, przegrał kolejny mecz tydzień później z Wartą Poznań.

W strefie spadkowej jest jeszcze Lechia Gdańsk oraz Miedź Legnica. Zagłębie Lubin po przegranej z Górnikiem Zabrze zajmuje 16 miejsce mając tyle samo punktów co Śląsk. To tylko potwierdza, że pozycja Piasta nie jest jeszcze w 100% pewna, ale z drugiej strony – czy będąc w takiej formie jak teraz musimy aż tak dramatyzować? Na pewno każdy rywal będzie miał ciężkie zadanie, aby powstrzymać tak rozpędzonego Piasta.

Zdjęcie
Fot. Piast Gliwice/Twitter

Wisła Płock

Wisła Płock wygrała swój ostatni mecz z Zagłębiem Lubin przerywając tym samym serię 3 meczów bez zwycięstwa. Ostatnie dwa zwycięstwa Wisły miały miejsce oczywiście 8 kwietnia z Zagłębiem i równy miesiąc temu z Wartą Poznań. Są to jedyne dwie wygrane w rundzie wiosennej, którą zaczęli koszmarnie, bo od 5 porażek. Nafciarze są więc jedną z najgorzej punktujących ekip w ostatnich 10 meczach. Gorzej jedynie wypada Stal Mielec, Miedź Legnica i Lechia Gdańsk.

Bukmacherzy stawiają więc w tej sytuacji zdecydowanie na Piasta, który w ostatnich 10 meczach należy do TOP3 najlepiej punktujących zespołów. Wisła zrobi wszystko, aby sprawić niespodziankę i aby uciec właśnie Piastowi w tabeli. Oba zespoły są obok siebie w tabeli: Wisła zajmuje 8 miejsce, a Piast 9 miejsce. Kto wygra, ten awansuje po swoim meczu na 6 miejsce w ligowej klasyfikacji.

Piast Gliwice – Wisła Płock

W ostatnich 10 meczach pomiędzy obiema drużynami:

*Największa wygrana – mecz, w którym zespół strzelił najwięcej bramek, nie zważając na różnicę bramek pomiędzy obiema drużynami.

  • Piast wygrał 5 razy, a Wisła wygrała 3 razy;
  • 2 razy mecz kończył się remisem;
  • największa wygrana Piasta – 4:3 (14.08.2021);
  • największa wygrana Wisły – 2:1 (21.12.2019);
  • ostatni mecz: Wisła 1:0 Piast (30.09.2022).

Wypowiedzi

Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice
O sytuacji kadrowej:

Kamil jest do naszej dyspozycji, trenuje od początku tygodnia z drużyną. Jeżeli chodzi o Damiana, to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dalsze badania i terapie są prowadzone, ale na pewno nie będzie brany pod uwagę na co najmniej ten mecz, który jest przed nami.

Nt. występów Wisły Płock

Gra trochę w kratkę, ale mimo wszystko też przegrywając nieraz mecze pechowo lub w ostatniej chwili. Jest to drużyna podobna do naszego zespołu pod katem sporych nazwisk ligowych w rozumieniu jakości czy marki, jaką sobie wyrobili zawodnicy. Jest to mocny zespół, którego podejmujemy w nienajgorszym dla nas momencie, więc spodziewam się trudnego meczu.

PYT: Na pewno cieszy to, że Piast nie traci bramek, ale jednak ja się doczepię trochę, że tych strzelonych bramek jest mało.

Ja się czepiać zwycięstw nie będę. Jako drużyna myślę, że prezentujemy się bardzo solidnie od dłuższego czasu. Pewnym wyznacznikiem jest gra obronna całego zespołu. Jesteśmy zespołem, który nie pozwala na zbyt wiele przeciwnikowi, niezależnie od wyniku. Jest to na pewno dobre świadectwo dla tej drużyny. Czy możemy strzelać więcej bramek? Możemy strzelać więcej bramek. Czy możemy stracić jeszcze mniej? Możemy. To jest sport, na przeciwko jest druga strona, która też dąży do tego samego, a więc trzeba szanować to co się ma.

O Kubie Czerwińskim

Kuba jest od poniedziałku w pełnym treningu, także cieszymy się z tego, że będziemy mieli go do dyspozycji.

W niedzielę o 12:30 widzimy się na stadionie

12:30 w niedzielę, przewidywana jest ładna pogoda, która na pewno zapewni świetne warunki do oglądania. Dlaczego by się skorzystać? Dlatego wszyscy widzimy się o 12:30 na meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Płock, które poprowadzi Tomasz Kwiatkowski. Dla tych, którzy jednak nie będą mogli pojawić się na stadionie, przygotowaliśmy relację live.

 

Fot. Adam Starszynski/PressFocus

Author

Udostępnij

?>