AnalizyTransfery

Michał Kozajda – kim jest potencjalny nowy prawy obrońca?

Michał Kozajda – kim jest potencjalny nowy prawy obrońca?

Pewnie tak jak ja nie kojarzycie Michała Kozajdy, zawodnika Kotwicy Kołobrzeg, który jest według doniesień Okna Transferowego Meczyków blisko Piasta Gliwice. Co wiemy o potencjalnym transferze Piastunek?

Podstawowe informacje

Michał rozegrał w zakończonym niedawno sezonie 31 spotkań. Grał zarówno jako środowy obrońca jak i prawy obrońca. Kotwica Kołobrzeg preferowała system gry z 4 „z tyłu”, jedynie 3 ostatnie spotkania zagrali na 3 „z tyłu”.  Nie znalazł się w jedenastce sezonu 2 ligi, wyróżnionym prawym obrońcą był Piotr Pyrdoł z Pogoni Siedlce. . Cała jedenastka 2 ligi (link).

Źródło: https://www.transfermarkt.pl/michal-kozajda/leistungsdatendetails/spieler/525226/wettbewerb/PL2L/saison/2023

 

Zdecydowanie częściej występował jako prawy obrońca. Jednak nie mamy informacji czy w kontekście gry w Gliwicach jest rozpatrywany jako stoper czy jako boczny obrońca.

Źródło: https://www.transfermarkt.pl/michal-kozajda/leistungsdatendetails/spieler/525226/wettbewerb/PL2L/saison/2023

Statystyki

Pod względem defensywnym to bez wątpienia wyróżniający się zawodnik 2 ligi. W większości statystyk jest w top 30% zawodników. W trzech aspektach jest w elicie – top 10% zawodników. Sporo dokłada w ofensywie, w trzech aspektach jest to poziom elity. W pozostałych aspektach ofensywnych jest wśród poniżej 31% zawodników.

Bardzo ważnym jest to, że jest to poziom drugiej ligi (3 poziom rozgrywkowy), ciężko powiedzieć jak to się przełoży na poziom Ekstraklasy.

 

Przebieg kariery

Pełny profil na 90 minut.pl (link).

Źródło: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=33628

Udostępnij

O autorze

Były scout w klubie z zaplecza Ekstraklasy. Kiedyś marzyłem zostać dyrektorem sportowym jednak Uniwersum Polskiej piłki sprowadziło mnie na ziemię. Za co bardzo dziękuję. Obecnie rekrutuję i buduję zespoły w dużym przedsiębiorstwie. Pisze głównie o szeroko rozumianych zasobach ludzkich i psychologii w piłce nożnej. Znajdziesz mnie na Twiterze: @Scout_Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

?>