10 lat Piasta w Ekstraklasie

Piast 10 sezonów z rzędu w Ekstraklasie! 2015/2016

Piast 10 sezonów z rzędu w Ekstraklasie! 2015/2016

Po dwóch sezonach z rzędu zakończonych na 12. miejscu nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw jak w sezonie 2015/2016. Niewątpliwie był to jeden z lepszych okresów w historii Piasta. Przypomnijcie sobie razem z nami tamte wydarzenia.

Źródło: 90minut.pl

Okienko transferowe:

Po dwóch słabych sezonach, Piast postanowił solidnie wzmocnić drużynę. Do klubu przyszli m.in. Nespor, Vacek, Mak, Mraz, Pietrowski, Korun, Bukata i Barisic. Przyczyną tych wzmocnień były także liczne odejścia. Z klubu odszedł m.in. Wilczek, Jurado i Podgórski.

Najlepszy transfer:

Ciężko wybrać zawodnika, który był najlepszym. Większość nowych zawodników wkomponowała się w zespół i stanowiła o sile drużyny. Na wyróżnienia zasługują takie nazwiska jak Nespor, Vacek i Barisic, którzy odegrali w tym sezonie szczególną rolę i pomogli w odniesieniu wielkiego sukcesu.

Najlepszy mecz w sezonie:

Derby Śląska pomiędzy Ruchem a Piastem zapowiadały się wspaniale. Obydwie drużyny były w nienajgorszej formie, a do tego frekwencja była wspaniała. Chorzowskich kibiców było aż ponad 3 tys. na wyjeździe! Oczywiście nasi fani także nie zawiedli i stawili się w młynie w przyzwoitej liczbie. Pierwszą bramkę zdobył zawodnik Ruchu, Mateusz Cichocki, trafiając jednak do własnej siatki. Kolejne trafienia dołożyli Barisic i Badia, a spotkanie zakończyło się świetnym wynikiem 3:0. Na stadionie w sumie znalazło się ponad 8 tysięcy fanów.

Źródło: Niebiescy.pl

Najlepsza jedenastka Piasta:

Najciekawsze statystyki:

Najlepsza strzelba – Josip Barisic, Martin Nespor (11)

król asyst – Patrik Mraz (13)

Żółte Kartki – Kamil Vacek, Martin Nespor (8)

Czerwone kartki – Kamil Vacek (1)

Źródło: piast-gliwice.eu

Frekwencja:

Średnia frekwencja w sezonie wynosiła 6359 osoby.

Największa liczba kibiców zjawiła się na meczu z Zagłębiem Lubin po którym odbyła się feta wicemistrzowska – 9523 osoby.

Najmniej kibiców obserwowało Piasta w meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza – 4085 osoby.

 

Na zakończenie chcielibyśmy uzyskać od Was jakiś feedback. Jak wam się podoba nowa seria artykułów. Czy będziecie ją czytać? Może czegoś ważnego w niej wam brakuje?
Zapraszamy do komentowania na Twiterze oraz facebooku.

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>