10 lat Piasta w Ekstraklasie

Piast 10 sezonów z rzędu w Ekstraklasie! 2018/2019

Piast 10 sezonów z rzędu w Ekstraklasie! 2018/2019

Po fatalnym sezonie 2017/2018 nikt nie spodziewał się takiego sukcesu, jaki odniósł Piast w rozgrywkach 2018/2019. Pełen emocji sezon zwieńczony koroną mistrza. Zapraszamy do wspomnień z najlepszego w historii Piasta sezonu.

Źródło: 90minut.pl

Okienko transferowe

Po słabym poprzednim sezonie, Piast postanowił się wzmocnić. Po zakończeniu wypożyczeń wykupieni zostali Jakub Czerwiński i Mikkel Kirkeskov. W dodatku, do klubu przyszedł Jorge Felix ściągnięty z Hiszpanii i Piotr Parzyszek powracający do ojczyzny z Holandii. W Gliwicach pojawił się wtedy także Tomek Mokwa i Patryk Sokołowski. Z klubu odeszli m.in. Sasa Zivec i Martin Bukata.

źródło: Piast Gliwice S.A.

Fenomenalna końcówka

Piast, zajmując po 30 kolejkach 3. miejsce, nie wierzył już raczej w mistrzostwo.  Jednak fenomenalna gra gliwiczan w grupie mistrzowskiej sprawiła, że trofeum Ekstraklasy zawitało do Gliwic. W ostatnich 7 kolejkach sezonu Piast ani razu nie przegrał. 6 zwycięstw i 1 remis to coś niesamowitego, biorąc pod uwagę z jakimi rywalami w tym czasie mierzył się gliwicki klub. Piękne wygrane z Legią, Jagiellonią i Lechem na zawsze zapiszą się w gliwickiej historii.

Źródło: piast-gliwice.eu

Najlepszy mecz sezonu

Niby maj, a bez słońca. Nic nie zapowiadało świetnego widowiska przy Okrzei 20, choć Piast był w TOPowej formie. Spotkanie przebiegało spokojnie aż do 45 minuty, gdy Gerard Badia ominął rywala i podał do Joela Valenci, który początkowo nie miał się z czego cieszyć, ale analiza VAR wykazała, że futbolówka przekroczyła linię bramkową. Mamy 1-0! Po przerwie, spotkanie ponownie uspokoiło się. Wtem, w 89 minucie, ponownie po analizie VAR, sędzia tamtejszego spotkania przyznał rzut karny Jagiellonii, którego na bramkę zamienił Jesus Imaz. Zaledwie dwie minuty później, Jorge Felix dostał piłkę jak na tacy, ale spudłował, choć nikt nie spodziewał się co po tym nastąpi… Tomasz Jodłowiec, swoją gorszą nogą, pakuję piłkę pięknym wolejem wprost w okienko! Co za gol, co za emocje! Wydawało się, że to już koniec, jednak Aleksandar Sedlar po razu drugi sprokurował rzut karny. Kibice, zawiedzeni, zaczynali myśleć o remisie. Ale chwila, Jakub Szmatuła wyczuł intencje strzelca i Piast ostatecznie wygrywa 2:1! Ależ rollercoaster z happy endem!

Najlepszy skład

Statystyki

Najlepsza strzelba – Piotr Parzyszek (9)

król asyst – Martin Konczkowski (8)

Żółte Kartki – Patryk Dziczek (9)

Czerwonych kartki – Jorge Felix, Marcin Pietrowski (1)

fot. Tomasz Wantula

Frekwencja

Średnia frekwencja w sezonie wynosiła 4979 osoby.

Największa liczba kibiców zjawiła się na meczu z Lechem Poznań po którym odbyła się feta mistrzowska – 9913 osoby.

Najmniej kibiców obserwowało Piasta w meczu z Pogonią Szczecin – 2824 osoby.

 

Na zakończenie chcielibyśmy uzyskać od Was jakiś feedback. Jak wam się podoba nowa seria artykułów. Czy będziecie ją czytać? Może czegoś ważnego w niej wam brakuje?
Zapraszamy do komentowania na Twiterze oraz facebooku.

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>