Zapowiedzi

Po kolejne zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]

Po kolejne zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]

Pora na kolejny mecz na naszym stadionie, na którym podejmiemy drużynę ze środka tabeli – Radomiaka Radom.

Ostatnie dwa mecze w tym tygodniu były dla nas, jeśli chodzi o wynik, dosyć pozytywne. Najpierw w sobotę dosyć zaskakująco wywieźliśmy 1 punkt z bardzo ciężkiego terenu, bo na stadionie Pogoni Szczecin. 3 dni później Piast grał już w 1/16 Pucharu Polski, gdzie mierzył się ze Stalą Mielec. Przez 90 minut utrzymał się bezbramkowy remis, więc potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych 30 minutach świetnie sobie poradziliśmy, bo strzeliliśmy aż 3 bramki, z czego jedną Gabriel Kirejczyk. To dało nam awans już do 1/8, gdzie w tej fazie zmierzymy się z Górnikiem Łęczna. To wszystko mogło poprawić nastroje w drużynie i bazując na ostatnich dwóch meczach, niektórzy z nas mogą się nastawić na w końcu dobry wynik w Ekstraklasie, czyli zwycięstwo.

Piast Gliwice

Drużynie z Gliwic kompletnie nie idzie w tegorocznych rozgrywkach sezonu 2022/2023. Znów, jak to bywa już w naszej wręcz tradycji, na jesień Piast jakby zapomniał, jak gra się w piłkę. Tym samym mamy dopiero 15 miejsce, 12 oczek na koncie, więc tyle samo co szesnasta Korona. Przed nami jest Górnik Zabrze z 14 oczkami na koncie.

Trzy punkty zostają w Gliwicach. Piast pokonał Miedż - Dziennik.pl
Zdj: Dziennik.pl

 

Ostatni raz piłkarze Piasta świętowali zwycięstwo na boiskach Ekstraklasy 5 września! Był to mecz z Miedzią Legnica, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Piastunek. Od tego czasu 3 razy remisowaliśmy (Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin) i 3 razy przegraliśmy (Wisła Płock, Raków Częstochowa oraz Widzew Łódź). Żeby było mało, w meczu z Wisłą straciliśmy bramkę w 88 minucie, a z Rakowem w ostatniej akcji meczu…

Radomiak Radom

Jako że już przybliżyliśmy koszmarną sytuację Piasta, czas na sprawdzenie jak radzi sobie nasz najbliższy przeciwnik. Radomiak radzi sobie lepiej, bo ma 11 miejsce i dorobek 17 punktów. Ich ostatnie zwycięstwo było w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław (2:0).

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 2:0. Koszmarna końcówka Śląska
Zdj: Materiały prasowe PKO BP Ekstraklasy

 

Wcześniej przegrali 3 razy w meczach z: Lechem Poznań, Cracovią i Rakowem Częstochowa. Nie byli to więc łatwi przeciwnicy. My przegraliśmy z Lechem i Rakowem z tego zestawienia, ale z Cracovią udało nam się zdobyć 3 punkty po zwycięstwie 1:0.

Ruszamy w poniedziałek o 18:00

Już dziś, bo w dzień publikacji tego artykułu, zagramy z Radomiakiem Radom na stadionie przy Okrzei 20. Wszystkich więc kibiców zapraszamy na ten – jak się zapowiada – ciekawy pojedynek, który poprowadzi sędzia Jarosław Przybył. Wszyscy na stadion!

Author

Udostępnij

?>