Transfery

Podstawski w Piaście? Czy ten transfer ma sens?

Podstawski w Piaście? Czy ten transfer ma sens?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, na testach w Piaście przebywa Tomas Podstawski. Ten dwudziestoośmioletni defensywny pomocnik ostatni sezon spędził w cypryjskiej ekstraklasie w zespole Karmiotissa.

Podstawski jest zawodnikiem dobrze znanym kibicom ekstraklasy. W latach 2018-2021 występował w zespole Pogoni Szczecin. Dla którego to zespołu wystąpił w 81 spotkaniach notując trzy gole i dwie asysty. Pomocnik bardzo dobrze zaczął podróż z Ekstraklasą, jednak im dłużej trwała jego przygoda w polskiej lidze, tym gorzej się prezentował. O jego początkowych sukcesach, najlepiej świadczy jednak fakt, iż Portugalczyk rozważany był nawet w kontekście gry w reprezentacji Polski.

Ostatecznie Podstawski odszedł z Pogoni pod koniec czerwca 2021 r., a swoją przygodę z piłką kontynuował w norweskim Stabaek. Urodzony w polskojęzycznej rodzinie piłkarz Norwegii jednak nie podbił i podczas półrocznego pobytu w tym kraju, wystąpił wyłącznie w 11 spotkaniach. W sumie na boisku przebywał  przez 569 minut i zanotował w tym czasie 1 asystę.

Następnie Podstawski przeniósł się do Izraela gdzie w 2 ligowym zespole Bnei Yehuda Tel Aviv zagrał w 8 meczach notując w sumie 522 minuty na boisku. Jego zespół nie awansował jednak do najwyżej klasy rozgrywkowej, a Podstawski zakończył granie w Izraelu w marcu 2022 r., po czym już nie pojawił się na boisku.

Przygoda na Cyprze

Ostatecznie w sezonie 2022/23 defensywny pomocnik znalazł się na Cyprze, gdzie reprezentował barwy Karmiotissa Pano Polemidion. W najwyższej klasie rozgrywkowej tego kraju Podstawski wystąpił  tylko 8 razy. Nie były to przy tym wybitne występy. W sumie bowiem Portugalczyk zagrał tam wyłącznie 261 minut.

Ba należy wręcz wskazać, iż tylko dwukrotnie zawodnik ten wystąpił w pierwszym składzie swojego zespołu. Jednakże w każdym z tych meczów został zmieniony przez trenera w przerwie spotkania. Ponadto dwukrotnie zaliczył 5 minutowe występy i raz wszedł na ostatnią minutę spotkania. A także raz zmienił w 45 minucie partnera z zespoły. Jak widać więc na załączonym później obrazku nie cieszył się on największym zaufaniem trenera.

Zwieńczeniem występu Portugalczyka dla zespołu z Cypru był jego ostatni mecz w barwach tego klubu, gdy pomocnik  dostał „wędkę” od prowadzącego go cypryjskiego trenera. W 36 minucie zastąpił kontuzjowanego kolegę, ale już w 64 minucie ponownie usiadł na ławce. Od tego momentu, a więc od 5 stycznia 2023, pomocnik nie zagrał już ani minuty.

Piast testuje więc w swoich szeregach gracza, który od ponad pół roku nie zagrał w żadnym oficjalnym spotkaniu. Nie należy spodziewać się, że Podstawski będzie bieżącym wzmocnieniem zespołu, a wręcz niezbędnym może być przepracowanie przez niego kilku miesięcy, w których dojdzie do przyzwoitej formy.

Pozostaje jednak pytanie, czy takiego wzmocnienia oczekują kibice i potrzebuje sam klub? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

Author

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

?>