Inne

Podsumowanie Niebiesko-Czerwonego roku

Podsumowanie Niebiesko-Czerwonego roku

Pierwsze relacje tekstowe i radiowe, rozwój i praca. Tak wyglądał 2023 rok w wykonaniu Piast Info. Dziś jednak czas podsumować ostatnie 12 miesięcy w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych piłkarzy.

Przeprowadziliśmy wśród naszych redaktorów ankietę, do której zapraszamy także Was. Możecie wypełnić ją i podzielić się jej wynikami w komentarzu na naszych Social Media.

Redaktorzy Piast Info:

Sebastian:

Najlepszy mecz: Piast Gliwice 1:2 Lech Poznań (22.07.2023)

Do meczu z Lechem startowaliśmy z pozycji underdoga. Mimo wszystko to nam udało się zdominować to spotkanie i nawet wyjść na prowadzenie jako pierwsi. Niestety dobry dzień Marchwińskiego spowodował przegranie tego spotkania. Mimo wszystko znajomy kibic Lecha przyznał rację, że byliśmy lepsi.

Najlepszy piłkarz: Grzegorz Tomasiewicz

Największy progres: Arkadiusz Pyrka

Przesunięcie tego zawodnika na prawą obronę było strzałem w 10. Pyrka polepszył swoją grę w obronie, ale też wyprowadza odważniejsze ataki. Najlepszym przykładem jest mecz z Pogonią Szczecin, w którym to totalnie odciął Kamila Grosickiego od gry.

Największe objawienie: Ariel Mosór

Od lat ministrem gliwickiej obrony jest Jakub Czerwiński, u jego boku można się wiele nauczyć. To właśnie Ariel wywalczył sobie pozycję w pierwszej jedenastce obok Kuby, a w niektórych meczach można powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza.

Kacper:

Najlepszy mecz: Piast Gliwice 2:1 Raków Częstochowa (11.08.2023 r.)

Mecz z Rakowem był jednym z najlepszych pod względem kreowania sytuacji i najszczelniejszej linii obrony. Piast w tym spotkaniu pokazał wszystkie swoje atuty i znaki rozpoznawcze trenera Vuko.

Najlepszy piłkarz: Patryk Dziczek

Najlepszym piłkarzem wg mnie był Patryk Dziczek, którego brak był najbardziej odczuwalny (poza napastnikiem). Świetnie regulował tempo gry, odbiór i świetnie uzupełniał linię obrony. Świetną formę ukoronował debiut w reprezentacji.

Największy progres: Arkadiusz Pyrka

Największy progres zrobił Pyrka. Poprawił przede wszystkim gra w obronie oraz zaczął grać jak nowoczesny boczny obrońca. Nie gra tylko przy linii, ale również schodzi do środka. Świetnie się go ogląda.

Największe objawienie: Michael Ameyaw

Ameyaw jest zawodnikiem, który objawił się i gra na miarę swojego potencjału. Świetny rozwój Ameyawa to przykład bardzo dobrej pracy sztabu szkoleniowego (WYWIAD).

Leszek:

Najlepszy mecz: Zagłębie Lubin 0:2 Piast Gliwice (12.02.2023 r.) 

Wybrałem mecz Zagłębie Piast, bo tam graliśmy koncert. W pierwszej połowie Miedziowych dosłownie nie było, w drugiej zaś atakowali nieporadnie, ale kapitalnie zagraliśmy znowu w obronie.

Najlepszy piłkarz: Ariel Mosór 

Wybrałem Ariela Mosóra, bo to jest chłopak niezwykły. Notuje ogromny progres i potrafi już nawet nie bronić, a wprost frustrować napastników. Tak jak to wyglądało w U 21. Świetnie gra w ofensywie i może strzelać bramki.

Największy progres: Arkadiusz Pyrka

Gra na pozycji świetnej dla niego i to jest podobnie jak Piszczkiem bardzo udany manewr. Nie gra jeszcze często w jedenastce u 21, ale wali do niej drzwiami i oknami. Jest kapitalnym piłkarzem na tę pozycję.

Największe objawienie: Michael Ameyaw

Jest niezwykle utalentowany i potrafi odnaleźć się na nie swojej pozycji. Jest niezwykle przydatny w ofensywie, a i broni lepiej. Będzie z niego pociecha i dziwi mnie brak powołania do kadry.

Przemysław:

Najlepszy mecz: Piast Gliwice 2:1 Raków Częstochowa (11.08.2023 r.)

Mecz z Rakowem to zdecydowanie najlepszy mecz w tym roku. Pełna kontrola nad meczem z Mistrzem Polski. Pressing Piasta powodował, że Częstochowianie nie wiedzieli, co dzieje się na boisku. Niemalże perfekcja stylu Vuko.

Najlepszy piłkarz: Michael Ameyaw

Najlepszym piłkarzem dla mnie był Ameyaw, bo bez tego zawodnika ofensywa Piasta niemalże nie istniała. To od niego znaczyła się większość groźnych sytuacji przez nas stwarzanych, stwarzał zagrożenie w bocznych sektorach, a jak trzeba było, to zostawał napastnikiem. Jeżeli poprawi decyzyjność, może szukać swojej przyszłości w klubach z lig top 5.

Największy progres: Michael Ameyaw

Progres, który poczynił Ameyaw jest często niedoceniany, jednak zarówno świetna wiosna, jak i niezła zima to w dużej mierze zasługa tego piłkarza. Przez wielu niedoceniany, a szkoda.

Największe objawienie: Serhij Krykun

Objawieniem jest niewątpliwie Krykun. Głównie dlatego, że w tym roku Piast nie wykreował nowych postaci. Z kolei Ukrainiec ponownie trafił do ekstraklasy na jesieni i pokazał, że tu jest jego miejsce.

Bartłomiej:

Najlepszy mecz: Piast Gliwice 2:1 Raków Częstochowa (11.08.2023 r.)

Super gra, kontrola meczu przez całe 90 minut z Mistrzem Polski. No i świetne zakończenie zwycięską bramką w ostatniej akcji.

Najlepszy piłkarz: Patryk Dziczek

To właśnie jego brakowało. Za 100% skuteczność w karnych, za jego udział w wielu akcjach i za dojrzałość i spokój, którą nabył wraz z doświadczeniem.

Największy progres: Arkadiusz Pyrka 

To jeden z najlepszych młodzieżowców tej ligi. Vuko znajdując dla niego inną pozycję, znalazł w nim to, co najlepsze. Zdecydowanie kluczowy zawodnik naszego zespołu.

Największe objawienie: Michael Ameyaw

Coraz swobodniej czuje się na skrzydle, coraz więcej akcji wytwarza. Jest bardzo ważnym zawodnikiem Piasta, o dobrej technice, szybkości. Do poprawy wykończenie.

Maciej:

Najlepszy mecz: Lech Poznań 0:1 Piast Gliwice (10.12.2023 r.)

To jest mecz, w którym Piast pokazał swoją zimną krew. Początkowo dominował, lecz znów brakło skuteczności, ale też nie dał się zepchnąć w pełni do obrony i za sprawą znakomitego wyczucia czasu Tomasa Huka i błędu obrońców Lecha, mimo że początkowo sędzia grę puścił, ale po weryfikacji VAR dostrzegł faul i karny na wagę zwycięstwa. Od tej bramki Piast próbował tak jak i Lech, lecz tu znakomity występ Dziczka, który uratował nam 3 punkty chyba z 4 razy.

Najlepszy piłkarz: Ariel Mosór lub Arkadiusz Pyrka (ciężko wybrać 1 nazwisko)

Obaj stali się zawodnikami, bez których ciężko jest sobie wyobrazić jedenastkę meczową Piasta, trener Vuković prawdopodobnie od nich zaczyna układanie kadry.

Największy progres: Arkadiusz Pyrka i Karol Szymański

1. Arkadiusz Pyrka – Chłopak poprawił zdecydowanie swoje zdolności defensywie i teraz już jednoznacznie stał się prawym obrońcą z ciągiem na bramkę, zamiast wahadłowego gubiącego się w obronie.

2. Karol Szymański – Z drugiego bramkarza bez szans na grę po zakończeniu kariery przez Szmatułę staje się zdecydowanym liderem na linii bramkowej, wygryzł on z bramki jednego z najlepszych bramkarzy ligi ostatnich lat.

Największe objawienie: Szczepan Mucha i Marcel Bykowski

Tutaj ciężko wybrać pomiędzy Szczepanem Muchą a Marcelem Bykowskim, którzy w tym roku rozegrali kolejno 87 i 42 minuty. Pierwszy prawdopodobnie byłby pierwszym wyborem do kadry kosztem Miłosza Szczepańskiego, którego transfer prawdopodobnie nie doszedłby do skutku gdyby nie kontuzja. Natomiast Marcel moim zdaniem pokazuje dobry dryg i powinien grać więcej.

Jakub:

Najlepszy mecz: Zagłębie Lubin 0:2 Piast Gliwice (12.02.2023 r.)

Kompletna dominacja ze strony gliwiczan w pierwszej połowie, w drugiej spokojna obrona wyniku.

Najlepszy piłkarz: Grzegorz Tomasiewicz

Jest zawsze tam, gdzie być powinien. Wiele kluczowych podań i chociażby świetna asysta w meczu z Widzewem Łódź (29.09).

Największy progres: Arkadiusz Pyrka

Odkąd został przedstawiony na prawą stronę obrony, jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy w Ekstraklasie. Świetny w ofensywie, dobry w obronie.

Największe objawienie: Serhij Krykun

Mimo że gra u nas dopiero od tego sezonu i aktualnie zmaga się z kontuzją, jest prawdopodobnie naszym najlepszym skrzydłowym i asem w talii kart Vukovicia.

Fotografowie Piast Info:

Karina:

Najlepszy mecz: Lech Poznań 0:1 Piast Gliwice (10.12.2023) i Piast Gliwice 2:1 Raków Częstochowa (11.08.2023 r.)

Zwycięstwo z aktualnym i byłym Mistrzem Polski, cóż więcej mówić.

Najlepszy piłkarz: Arkadiusz Pyrka i Ariel Mosór

Młodzi, świetni piłkarze.

Największy progres: –

Największe objawienie: Serhij Krykun

Krótko pograł jak na razie u nas, ale widać dużą jakość w jego grze.

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>