Zapowiedzi

Powrót po kadrze – gramy z Wisłą Kraków [ZAPOWIEDŹ]

Powrót po kadrze – gramy z Wisłą Kraków [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę Piast Gliwice wraca do gry po przerwie na kadrę. Nasz przeciwnik to Wisła Kraków i jest to ważny moment dla zespołu z Gliwic.

Może od razu rozwieje możliwe wątpliwości, dlaczego jest to ważny moment dla naszej drużyny. Jak wiemy, Piastowi ciężko się grało po przerwach na kadrę, a ich powrót do pełni formy często zajmował kilka spotkań. Jeżeli chcemy na poważnie już wejść do gry o puchary, musimy dobrze zacząć i mecz Wisłą Kraków będzie świetną okazją do tego.

Można żałować, że przyszła przerwa na kadrę, bowiem nasza drużyna zaczęła wreszcie bardzo dobrze i skutecznie grać. Pozostaje mieć nadzieję, że nasza dyspozycja nie zmieniła się przez te 2 tygodnie.

Nowy trener Wisły

Nowym trenerem Wisły na rundę wiosenną został dobrze wszystkim znany Jerzy Brzęczek. Dostał on bardzo trudne zadanie, aby utrzymać się w Ekstraklasie. Trzeba zaznaczyć, że Brzęczek przejął Wisłę 14 kwietnia, czyli już po dwóch meczach rundy wiosennej (zresztą przegranych meczach). Pierwszy mecz z Górnikiem Łęcza zremisował 0:0, później w hicie kolejki przegrał z Legią Warszawa 2:1, po bramce w doliczonym czasie gry. Ostatnie 3 mecze to dwa remisy z Lechią Gdańsk i Lechem Poznań, oraz przegrana 4:1 z Pogonią Szczecin.

Oprócz Ekstraklasy, Wisła odpadła w Pucharze Polski po karnych z Olimpią Grudziądz.

Bilans Jerzego Brzęczka w Wiśle Kraków

6 meczów:

  • 3 remisy (Górnik Łęczna, Lechia Gdańsk, Lech Poznań)
  • 3 porażki (Legia Warszawa, Olimpia Grudziądz, Pogoń Szczecin)

 

PKO Ekstraklasa. Wnioski po debiucie Jerzego Brzęczka w roli trenera Wisły Kraków (sport.tvp.pl)
Photo: TVP Sport

 

Problemy kadrowe Wisły Kraków

Jerzy Brzęczek ma przed sobą twardy orzech do zgryzienia, bowiem po zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej, z kadry wypadł Mateusz Młyński. Oprócz niego, problemy zdrowotne ma również jeden z najważniejszych zawodników wiślaków w tym sezonie – Joseph Colley. Obrońca ten zagrał dosłownie we wszystkich spotkaniach Wisły – w Ekstraklasie i pucharach. To już może potwierdzić, jak ważny ten zawodnik jest dla Wisły.

Jak podaje Gazeta Krakowska, Colley ma wrócić do treningów z drużyną w czwartek, a jak na razie ćwiczy indywidualnie. Jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania.

Piast Gliwice

Żałujemy, że przerwa na kadrę przyszła właśnie w tym momencie. Piast był na fali wznoszącej, a ich grę chciało się oglądać, co potwierdza fakt, że nie przegraliśmy przez ostatnie 6 meczów. Odnieśliśmy 4 zwycięstwa z: Wisłą Płock, Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk i Cracovią. Zremisowaliśmy natomiast z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin. Zdobyliśmy przez te 6 meczów 14 punktów i dzięki temu podnieśliśmy się w górę tabeli na 6 miejsce. Do czwartego miejsca tracimy 6 punktów (stan na sobotę, przed meczem Lechii z Legią), więc o puchary będziemy walczyć do końca sezonu.

Za nami z takim samym dorobkiem jest Górnik Zabrze, który zalicza mały kryzys, Wisła Płock i Cracovia. Dlatego liczę, że wrócimy z dobrą formą po przerwie i będziemy grać tak jak przed kadrą, lub nawet i lepiej.

Wisła Kraków

Wisła Kraków jest w strefie spadkowej i zajmuje 16 miejsce. Sytuacja robi się lekko mówiąc kryzysowa. Mając 24 punkty tracą 4 punkty do bezpiecznej strefy. Termalica na ostatnim miejscu ma natomiast 23 punkty, a przedostatni Górnik Łęczna – 24. Dla krakowskiego klubu sytuacja jest bardzo ciężka i każdy mecz będzie dla nich bardzo ważny.

Piast Gliwice – Wisła Kraków

Przez ostatnie 10 meczów, pokonaliśmy Wisłę 5 razy, 3 razy przegraliśmy, a 2 mecze zakończyły się remisem.

Ostatnie spotkanie przy Okrzei, które odbyło się 1 października 2021 roku, wygraliśmy 1:0 po bramce Alberto Torila.

 

 

 W niedzielę początek decydującej fazy sezonu

W niedzielę zaczynamy pierwszy z ośmiu meczów do końca sezonu. My będziemy walczyć o puchary, a Wisła o utrzymanie. Dlatego ten mecz będzie ciekawy, bowiem obie drużyny mają swoje cele na ten sezon.

Gdzie oglądać?

Transmisja standardowo odbędzie się w Canal+, a pierwszy gwizdek Krakowie o 17:30.

Author

Udostępnij

?>