Zapowiedzi

Przełamać się przy Łazienkowskiej [ZAPOWIEDŹ]

Przełamać się przy Łazienkowskiej [ZAPOWIEDŹ]

Po dwóch przegranych spotkaniach, czas na zwycięstwo! Łatwo jednak nie będzie, bowiem rywalem Piasta w dzisiejszym spotkaniu będzie stołeczna Legia.

Po przegranej w Białymstoku i przy Okrzei Piast chce uniknąć pasma porażek. Wygrana w Warszawie zawsze smakuje podwójnie i miejmy nadzieję, że tym razem także będzie smakowała.

Wypowiedzi trenerów:

Waldemar Fornalik:

o meczu z Zagłębiem:

trzeba powiedzieć, że po naprawdę niezłym meczu w Białymstoku ta przerwa chyba nas – mimo wszystko – wytrąciła. Może nie z rytmu, ale z tego grania, które pokazaliśmy z Jagiellonią. Ten mecz z Zagłębiem nam po prostu nie wyszedł i tu nie ma co owijać w bawełnę, chociaż pomimo nie najlepszej gry mieliśmy swoje sytuacje, aby zdobyć bramkę. Na pewno będą korekty w składzie. To jest nieuniknione. Na treningach widzę zaangażowanie i jestem przekonany, że zaprezentujemy się zupełnie inaczej niż z Zagłębiem Lubin.

o Legii:

Obserwujemy Legię i wiemy o zmianach, a taka nastąpiła na stanowisku trenera. Jest nowy szkoleniowiec, Kosta Runjaic, który chce zaszczepić swoją wizję gry. Wygląda to podobnie, jak gra Pogoni Szczecin za jego kadencji. Widać też jakość tego zespołu i to, że coraz lepiej się czuje w tym systemie.

o transferze Jorge Felixa:

Bardzo cieszymy się z tego transferu i tego, że Jorge do nas dołączył. Oczywiście, to nie jest tak, że teraz od razu wejdzie do gry, bo wiemy, że ostatnio był jedynie w treningu indywidualnym. Co do jego osoby, to po odejściu z Piasta trafił do naprawdę mocnej drużyny, która grała w europejskich pucharach, więc siłą rzeczy nie grywał tak często, jak można się było tego spodziewać. Natomiast liczę na to, że to będzie ten Jorge, którego pamiętamy z jego ostatniego pobytu w Gliwicach.

Kosta Runjaic:

o meczu z Cracovią:

Porażka 0:3, nieważne czy u siebie, czy na wyjeździe, to zawsze przykra sprawa, gorzka pigułka do przełknięcia dla drużyny i szkoleniowca. Piastując stanowisko trenera, moim zadaniem jest przeprowadzenie merytorycznej analizy, by nie dominowały w niej emocje, i dojście do przyczyn takiego przebiegu zdarzeń. Trzeba to zrobić, by odpowiednio dostosować założenia i dopasować jednostki szkoleniowe. Widziałem wiele pozytywów w tym meczu, co nie oznacza, że byłem zadowolony z wyniku z Cracovią. Być może będzie to was nużyło, ale będę się powtarzał: wciąż znajdujemy się w procesie przebudowy. Zespół jest młody, nowy, potrzeba czasu, by wszystkie elementy się zgrały. W spotkaniu z Piastem można spodziewać się zmian w wyjściowej jedenastce.

o Piaście:

Piast ma zazwyczaj, tak jak w zeszłym roku, kiepski początek sezonu, a – jak wiemy – w minionych rozgrywkach zajął wyższe miejsce niż Legia. Kilka lat temu, w rundzie finałowej, wygrał 6 z 7 spotkań, jedno zremisował i pozbawił warszawiaków mistrzostwa. Pamiętajmy, że w piątek zespół z Gliwic będzie prowadził ten sam trener, co wtedy. Bardzo cenię Waldemara Fornalika, ma ogromne doświadczenie w piłce, to miły, sympatyczny człowiek. Od Piasta można wiele podpatrzeć – przede wszystkim spokój, z jakim ten klub jest prowadzony, co przekłada się na wyniki.

Legia Warszawa – Piast Gliwice

To nie przypadek, że Kosta Runjaic mówi o Piaście jako niewygodnym dla Legii rywalu. Gliwicki klub wygrał 2 z ostatnich 3 pojedynków ze stołecznym zespołem. W dodatku, rok temu, Piast rozgromił Legię 4:1. Hat-tricka w tym meczu zdobył Alberto Toril. Liczymy, że tym razem także ujrzymy pokaz siły Piasta.

fot. Legioniści.com

Pierwszy gwizdek o 20:30

Pierwszy gwizdek w Warszawie wybrzmi o 20:30. Sędzią tego spotkania będzie Tomasz Musiał. Transmisja standardowo w Canal+ Sport i Canal+ 4K.

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>