Inne

Waldemar Fornalik odchodzi z Piasta! Zastąpi go Legionista

Waldemar Fornalik odchodzi z Piasta! Zastąpi go Legionista

Po 5 latach pracy, Waldemar Fornalik żegna się z Gliwicami. Były selekcjoner kadry Piasta trenował od 2017 roku.

Ta decyzja zdziwiła piłkarską Polskę. Na ten temat wypowiadają się nie tylko kibice Piasta, a także fani innych polskich klubów. Komentarze, co do decyzji, są raczej negatywne i trudno się z nimi nie zgodzić.

Fornalik z Piastunkami odnosił największe sukcesy. Za jego kadencji Piast zdobył Mistrzostwo Polski, brązowy medal i przez kilka sezonów utrzymywał się w TOP6. Jednakże w ostatnich dwóch latach można powiedzieć, że Piast zawodzi. Gra gliwiczan nie wygląda za dobrze, choć Piastunki na wiosnę sezonu 2021/2022 wygrywały, to styl nie mógł zachwycać. Tak samo jest teraz, jednak wydaje się, że Fornalik powinien dostać szansę odbudowania pozycji w Ekstraklasie.

Szerszy opis sukcesu Fornalika

Fornalik z nagrodą trenera roku

Niestety decyzja o odejściu Fornalika podjęta została w dziwnym momencie. Za dwa dni Piast rozegra mecz w Kielcach, a drużyna pozostaje bez trenera. Jednakże taki termin zmiany trenera, wskazuje na planowane już wcześniej rozwiązanie. Naszym zdaniem jednak, Fornalik powinien zostać w Piaście przynajmniej do końca rundy, a najlepiej do końca sezonu. W najbliższych godzinach prawdopodobnie ogłoszony zostanie nowy szkoleniowiec gliwickiej ekipy. Czy będzie to ktoś z polskiej karuzeli trenerskiej? Dariusz Banasik, Jan Urban a może Jerzy Brzęczek? Może ktoś z poza polskiego rynku? Liczymy, że rozwiązanie tego problemu było już analizowane dużo wcześniej i Piast ma gotową opcję.

BREAKING NEWS:

Trenerem Piasta został Aleksandar Vuković. To były szkoleniowiec Legii Warszawa z którą zdobywał Mistrzostwo Polski.

Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia!

 

 

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.

?>