Zapowiedzi

Walka o pierwszą bramkę w sezonie [ZAPOWIEDŹ]

Walka o pierwszą bramkę w sezonie [ZAPOWIEDŹ]

3 mecze już za Piastem, a na koncie 0 punktów, 0 strzelonych bramek, a 5 straconych. Czy to czas na przełamanie?

Cracovia to zespół, który zaliczył bardzo dobry start w lidze, bo zajmuje 2 miejsce i ma 9 punktów. Pierwsze 3 mecze wygrali, ale w ostatnim spotkaniu ulegli 2:0 ze Stalą Mielec. Z pewnością będzie to ciężki mecz, szczególnie, że Cracovia do tej pory zwyciężyła w każdym meczu domowym. Co ważne – Pasy nie straciły w tym czasie nawet jednego gola!

Wypowiedzi trenerów

Waldemar Fornalik – trener Piasta Gliwice
O ostatnim meczu z Legią Warszawa:

To był najsłabszy mecz jaki w ogóle pamiętam w Piaście za mojej kadencji i to jest takie zastanawiające. Jesteśmy już po analizach, rozmowach, mamy swoje przemyślenia i jestem przekonany, że już drugiego takiego meczu nie zagramy.

 

PYT: Do klubu wrócił Jorge Felix. Czy to jest Jorge, jakiego my pamiętamy z Piasta sprzed dwóch lat, czy jeszcze potrzebuje czasu, aby do tej formy wrócić?

Na pewno jest to klasowy piłkarz, to jest ten sam Jorge, którego myśmy pamiętali. Oczywiście nie jest przygotowany na pełny mecz, nie jest przygotowany chyba nawet na pół meczu. Chcemy, aby był w ekipie na mecz do Krakowa.

O Cracovii:

Patrząc na te pierwsze mecze, to widać euforię, optymizm. Na pewno zwycięstwa też to budują i na pewno zwycięstwa pomagają w budowaniu pewności siebie i to widać na boisku.

PYT: Przyszedł Jorge, odszedł Vida – to jest koniec ruchów transferowych?

Ja nie chciałbym, żeby to był koniec, bo mamy pozycje, gdzie mamy jeszcze deficyty i chciałbym, aby ktoś do nas jeszcze dołączył.

Jacek Zieliński – trener Cracovii
Przed meczem, w nawiązaniu do ostatniej przegranej ze Stalą Mielec

Tak jak nie wpadliśmy w samozachwyt po trzech wygranych, tak po jednym przegranym meczu nie będziemy rozpalać stosu, palić czarownic i samobiczować się. Teraz przychodzi mecz z Piastem, bardzo trudnym rywalem, który jest w ciężkiej sytuacji, ale potrafi grać w piłkę. Chcemy się przełamać, wrócić na właściwe tory i zmazać złe wrażenie, jakie zostawiliśmy po meczu w Mielcu.

O Piaście:

Zawsze był niewygodnym rywalem za czasów trenera Fornalika. Zdajemy sobie sprawę, że to doświadczony zespół i pokazywał już, że potrafi wyjść z tych trudnych sytuacji. Jesteśmy przygotowani, że zawiesi nam wysoko poprzeczkę. My mamy swoje ambicje, dobrze wyglądamy na naszym boisku przy Kałuży, jesteśmy w stanie coś ciekawego zrobić.

 

Piast Gliwice

3 mecze – 3 porażki i 0 bramek. To świetne podsumowanie gry Piasta Gliwice, a opinia Waldemara Fornalika o meczu z Legią jako najgorszym meczu podczas jego kadencji w Gliwicach, tylko umacnia recenzję naszej gry. Zapewne mecz z Cracovią nie będzie łatwiejszy od wcześniejszych spotkań. Bardzo możliwe, że sytuacji bramkowych będzie podobnej ilości co tydzień temu.

Cracovia

Cracovia – jak już wcześniej wspominałem – po czterech meczach zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. To z pewnością bardzo mocna ekipa, która weszła w sezon z przytupem i dobrą formą. Faktem, który może choć trochę ułatwić „robotę” gliwiczanom, to ostatnia przegrana 2:0 Cracovii ze Stalą Mielec.

Piast Gliwice – Cracovia

Ostatnie 10 meczów, to 5 zwycięstw naszej drużyny, 4 porażki i 1 remis. Ostatni mecz, który odbył się 20 marca zakończył się wygraną Piastunek – 0:1.

 

Początek już w sobotę o godzinie 15:00

Początek meczu z Cracovią w Krakowie odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godzinie 15:00. To wtedy sędzia Paweł Raczkowski po raz pierwszy zagwiżdże na stadionie przy ul. Józefa Kałuży. Transmisja tym razem będzie specjalna, bo odbędzie się oczywiście na Canal +, ale również na antenie TVP Sport!

Author

Udostępnij

?>