Inne

Widzew topowy średniak.

Widzew topowy średniak.

Nadchodzi piątkowy wieczór, czyli czas na mecz o wysoką stawkę w środku tabeli. Czego możemy się spodziewać po ekipie Widzewa pod wodzą Daniela Myśliwca?

Zespół Widzewa po dziewięciu kolejkach zajmuje 10 miejsce w tabeli. Jedenastka z Łodzi w ostatnim meczu Pucharu Polski efektownie pokonała Concordię Elbląg.

Obecny trener Widzewiaków jest najkrócej pracującym w całej lidze. Trzeba przyznać, że starcie z Piastem, jest jego dopiero 24 dniem pracy, kiedy to zastąpił  Janusza Niedźwiedzia. Jak na ten moment, klub pod jego sterami rozegrał trzy mecze, z czego dwa wygrał i zaliczył jeden remis.

Ostatnia szansa na uratowanie jesieni.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu, dziennikarze stawiali tezy, pytali  zawodników i trenera Piasta, jakie cele mają na nową kampanię? Wszyscy jak jednym głosem odpowiadali, celem jest uniknięcie błędów czyli złego rozpoczęcia sezonu. Z perspektywy czasu wiemy jednak, że wychodzi to średnio. Nie trzeba być ekspertem by zauważyć, że w Gliwicach panuje niemoc strzelecka. Wystarczy tylko zerknąć w statystyki. Cztery na sześć zdobytych bramek zostały zdobyte z rzutów karnych. Piast nie znajduje się w strefie spadkowej tylko i wyłącznie dzięki szczelnej defensywie klubu. Frantisek Plach przepuścił tylko 7 strzałów czyli tyle samo, co bramkarz liderującej Legii Warszawa. Jednak w najbliższej kolejce na Okrzei zawita drużyna która ma prawie dwa razy tyle strzelonych bramek co Piast. Widzew z pewnością nie jest rywalem , którego można zlekceważyć!

Ścisk w centrum tabeli powód do zadowolenia a może do rozpaczy?

Patrząc na tabelę ekstraklasowych zmagań, powiedzieć że w środku tabeli jest ogromy ścisk to tak jakby nic nie powiedzieć. Jedna wygrana drużyny ze środka tabeli może spowodować awans na 7 lokatę, natomiast porażka może skutkować spadkiem do strefy spadkowej. Patrząc pod kątem Piasta, jeżeli straci on punkty w najbliższym meczu to może być już ciężko drużynie z Gliwic osiągnąć im miejsca 6-8 nie mówiąc już tu o miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Piast Gliwice – Widzew Łódź

Wyniki z ostatnich meczy pomiędzy drużynami wyglądają następująco:

Sezon 2022/23

Widzew 2 – 3 Piast

Piast 1 – 2 Widzew

Sezon 2013/14

Widzew 2 – 1 Piast

Widzew 1 – 1 Piast

Piast 3 – 0 Widzew

Sezon 2012/13

Widzew 1 – 1 Piast

Piast 1 – 2 Widzew

Konferencja Prasowa:

Piast Gliwice:

Widzew Łódź:

Udostępnij

O autorze

?>