Zapowiedzi

Wygrać z byłym trenerem [ZAPOWIEDŹ]

Wygrać z byłym trenerem [ZAPOWIEDŹ]

Trzeci mecz po powrocie rozegramy w Lubinie z Zagłębiem, czyli nowym klubem Waldemara Fornalika. Ciekawe i ważne spotkanie dla obu stron.

Waldemar Fornalik odszedł z gliwickiego Piasta 27 października, a przejmował stery klubu we wrześniu 2017 roku. Słysząc „Waldek King” kibice Piasta mają w głowie pierwsze i jak na razie jedyne Mistrzostwo Polski. W Gliwicach trener Fornalik zawsze będzie witany brawami, bo jest po prostu legendą naszego klubu. Jednak to już historia i liczy się to co jest teraz.

Trener Fornalik Jako że jest bardzo szanowany w polskiej piłce nie musiał długo czekać, aby znaleźć nową posadę. Już od rundy wiosennej wrócił na ławkę trenerską w PKO BP Ekstraklasy dołączając do Zagłębia Lubin. Jego start można zaliczyć do udanych, bo Zagłębie pierwszy mecz wygrało 0:3 ze Śląskiem Wrocław. Kolejne spotkanie przegrali 1:2 z Legią Warszawa, ale był to pozytywny występ lubinian.

Teraz czas na spotkanie z Piastem Gliwice, które rozegrają w Lubinie. Jest to super-ważny mecz dla obu stron, bowiem Piast i Zagłębie walczą o utrzymanie, a obie drużyny znajdują się obok siebie w tabeli. Zagłębie z 20 punktami zajmuje 15 miejsce, a Piast mając tych punktów 17 nadal jest na miejscu nr. 16.

Piast Gliwice

Jest źle i wszyscy to widzą. Pierwsze spotkanie po powrocie z Jagiellonią zakończyło się remisem 1:1, choć to Piast przeważał. Ostatni mecz z Rakowem był oczywiście zupełnie innym spotkaniem, który zakończył się wygraną Częstochowian 1:0. Nie był to najgorszy występ naszych zawodników, ale aby wygrać z Rakowem potrzeba czegoś więcej. Niestety nie zdołaliśmy zremisować tego spotkania i zdobyć cennego punktu.

Drużyna Vukovica zajmuje 16 miejsce z dorobkiem tylko 17 punktów, co jest koszmarnym bilansem. Piast ostatni raz wygrał w ostatnim meczu rundy jesiennej z Lechią Gdańsk. Mimo to widać pewną poprawę gry Gliwiczan, ale niestety nie przekłada się to na sytuację w tabeli. Piastunki nie są w stanie wyjść ze strefy spadkowej, a przegrana z Zagłębiem byłaby kompletnym koszmarem. Wszyscy kibice Piasta marzą więc o 3 punktach.

Fot. Piast Info

 

Zagłębie Lubin

Jak już to zostało wspomniane na początku, Zagłębie także jest w wcale lepszej sytuacji od Piasta. Zajmują 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów, co oznacza dalszą walkę o utrzymanie. Ich jedynym pocieszeniem może być fakt 3 punktów przewagi nad jutrzejszym rywalem, ale to się może zmienić po ostatnim gwizdku. Zagłębie miało koszmarną rundę jesienną. Ostatnie 5 meczów przegrali, w dodatku odpadając z Pucharu Polski po meczu z Motorem Lublin.

Ich ostatnim zwycięstwem rundy jesiennej był mecz z Górnikiem Zabrze rozegrany 1 października. Po emocjonującej walce lubinianie wygrali wynikiem 2:3. Później remis z Koroną Kielce i wspomniana seria porażek. Nic więc dziwnego, że Zagłębie zajmuje tak niskie miejsce w tabeli. Mimo to nadal są przed Piastem, co nie najlepiej świadczy o sezonie naszych zawodników…

Zdjęcie
Fot. Zagłębie Lubin/Twitter

 

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin

W ostatnich 10 meczach pomiędzy obiema drużynami:

  • Piast wygrał 4 razy, a Zagłębie 2 razy;
  • 4 razy mecz kończył się remisem;
  • największa wygrana Piasta – 0:3 (25.08.2019);
  • największa wygrana Zagłębia – 2:1 (04.08.2018);
  • ostatni mecz: Piast 0:1 Zagłębie (29.07.2022).

Wypowiedzi

Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice

O meczu z Zagłębiem

Zdecydowanie jest to mecz o 6 punktów. Bliskość w tabeli jednej i drugiej drużyny o tym świadczy. Zdajemy sobie sprawę jak znaczące jest to dla nas spotkanie. Tak samo znaczące jest dla Zagłębia i tak się do tego przygotowujemy. Wiemy, że nie będzie łatwo, gramy kolejny mecz na wyjeździe. Wiemy też, że pewne rzeczy pomimo braku wyniku robimy dobrze i to trzeba powielać, plus oczywiście starać się polepszać to co możemy polepszyć i na tym trzymać nasze skupienie.

Nt. nowego napastnika – Alexie Sobczyku: czy mógłby od razu grać biorąc pod uwagę dyspozycję fizyczną?

Wydaję mi się, że z tym nie powinno być problemu. Trafił do nas z ligi cypryjskiej, gdzie zimowej przerwy w zasadzie nie ma. Nawet nie będąc tam podstawowym zawodnikiem, to jednak jest w dyspozycji, że możemy na niego liczyć już od momentu, kiedy go będziemy potrzebować. Dzisiaj był pierwszy raz z drużyną, jutro ma kolejny trening i nie wykluczam, że będzie w kadrze zespołu na ten mecz.

Trener Vuković wspomniał jeszcze, że raczej kadra się już nie poszerzy i zostanie taka jaka jest na ten moment.

 

W niedzielę gramy o wczesnej porze

Już w niedzielę sędzia Piotr Urban rozpocznie mecz 20 kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Lubinie bardzo ważny mecz dla obu stron, co zwiastuje nam zacięty pojedynek. Oczywiście transmisja w Canal+. GKS, tylko zwycięstwo!

Nasz komentarz do meczu Piast – Zagłębie znajdziecie tutaj: https://youtube.com/live/6qlHpk1uT2w?feature=share

Author

Udostępnij

?>