Zapowiedzi

Wygrać z Wartą [ZAPOWIEDŹ]

Wygrać z Wartą [ZAPOWIEDŹ]

Już jutro zmierzymy się w Grodzisku Wlkp. Z Wartą Poznań. To spotkanie może mieć bardzo ważne znaczenie dla obu ekip, a koniec sezonu co raz bliżej.

 

Warta Poznań to jedna z drużyn, które Piastowi po prostu nie leżą. Zieloni na jesień pokonali gliwiczan 0:1, a kibice wówczas mogli być bardzo zszokowani, bowiem Warta była w niemałym kryzysie.

 

Wypowiedzi trenerów

 

Trener Warty – Dawid Szulczek

O ostatnich kolejkach sezonu

„Absolutnie nie ma w zespole żadnego rozprężenia, bo mamy świadomość tego, że 36 pkt może nie wystarczyć do utrzymania się. Wiemy, jak wygląda nasz terminarz. W ostatniej kolejce jedziemy do Krakowa, wcześniej gramy z Lechem Poznań i jedziemy do Płocka na mecz z Wisłą, która dobrze punktuje. Teraz czeka nas pojedynek z Piastem Gliwice. To nie jest łatwa sprawa, żeby w tych meczach zdobyć te 2-3 brakujące punkty. Wszyscy są świadomi sytuacji, a atmosfera w szatni jest optymalna: nie ma huraoptymizmu, ale po porażce nie jesteśmy w jakimś dołku. Dbamy, aby wynik ostatniego meczu nie miał wpływu na to, jak funkcjonujemy.”

O „szpitalu” w drużynie

„Mamy drobny szpital, infekcje, choroby. Raczej nie będziemy grali z Piastem takim ustawieniem, jak przez większość rundy. W Gdańsku staraliśmy się ustawić zespół najbardziej optymalnie, jak można było. Zobaczymy, kto zdąży się wykurować do piątku, bo mamy 11 chorych w zespole”

O stylu w jakim zagrają

„Chcemy zagrać w trochę bardziej wyważony sposób niż było to z Lechią. Znamy jakość naszych rywali i przypominamy sobie, jak dobrze funkcjonowaliśmy w Szczecinie i nieźle przeciwko Lechowi. Teraz nie brakowało nam odwagi, ale z Lechią dobrze wyglądało to dopiero po bramce na 2:0, wcześniej mieliśmy słabsze momenty. Musimy lepiej łapać moment, gdy można iść do pressingu. I wiedzieć, kiedy trochę się zamknąć, dać rywalom pograć w piłkę, próbować wybić ich z rytmu i kontratakować. Warta nie będzie biegła na hura do pressingu, ale nie będzie też stała i czekała na swojej połowie na to, co zrobi przeciwnik”

Zdj. Warta Poznań

 

Trener Piasta – Waldemar Fornalik

O celu obu ekip

„Każdy gra o zwycięstwo. Myślę, że w każdym klubie funkcjonuje coś takiego jak premia za wygrany mecz, a to też jest jakiś element motywacji. Spadek im już raczej nie grozi, ale grają dla siebie i kibiców”

O graniu z Wartą

„To się okaże po tym meczu, ale do tej pory nie grało nam się łatwo z Wartą. W ostatnim czasie jednak wiele zespołów „połamało sobie zęby” w meczach z tą drużyną. To jest zespół, która bardzo dobrze funkcjonuje. Podobnie jak my wykonali w przerwie zimowej odpowiednie ruchy kadrowe i widać, że dało to pożądany efekt. Aby wygrać z Wartą, to naprawdę trzeba rozegrać bardzo dobre spotkanie

Zdj. Gol24

 

Piast Gliwice

Piast, jak przyzwyczaił już do tego kibiców, na wiosnę prezentuje się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części sezonu. Gliwiczan nazywa się „rycerzami wiosny” a ich grę ogląda się z przyjemnością. W ostatnich 10 spotkaniach Piast wygrywał 7 krotnie i 3 razy remisował.

Zdjęcie: Piast Gliwice S.A.

 

Warta Poznań

Warta podobnie do Piasta, zalicza zdecydowanie lepszą rundę wiosenną. Niemały wpływ ma na to jesienna zmiana trenera na młodego Dawida Szulczka. Co prawda, Zieloni w ostatnim meczu doznali porażki z Lechią Gdańsk, ale dalej stanowią poważne zagrożenie dla gliwiczan.

Zdj. Wyborcza

Warta Poznań – Piast Gliwice

Piast z Wartą w Ekstraklasie mierzył się trzykrotnie. Dwukrotnie Zieloni zgarnęli trzy punkty, zaś raz padł bezbramkowy remis. Wynikiem 0:0 zakończyło się jedyne wyjazdowe starcie gliwiczan z Wartą.

Statystyki wszystkich meczów pomiędzy Piastem a Wartą. Ostatni raz Gliwiczanie wygrali 23 marca 2012 roku w rozgrywkach 1 ligi.

 

 

Gdzie oglądać spotkanie?

Transmisja tradycyjnie odbędzie się w Canal+ Sport. Pierwszy gwizdek sędziego w Grodzisku Wielkopolskim wybrzmi o 18:00.

 

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>