Z obozu rywali

[Z OBOZU RYWALA] Raków

[Z OBOZU RYWALA] Raków

Po fatalnym meczu w Płocku w wykonaniu piłkarzy Piasta czas na domowe spotkanie z groźnym rywalem, Rakowem Częstochowa. Zapraszamy do tekstu o naszym jutrzejszym rywalu.

Początek sezonu

Raków początek sezonu może zaliczyć do udanych. Częstochowianie w Ekstraklasie do tej pory uzbierali 20 oczek w 10 spotkaniach, co daje im średnią 2 punktów na mecz. Ekipa Papszuna wygrała jak na razie 6 spotkań, 2 zremisowała i tyle samo przegrała. Dodatkowo drużyna Medalików doszła do 4. rundy el. LKE.

fot. Jakub Ziemianin

Trener Rakowa

Trenem czerwono – niebieskich jest dobrze wszystkim znany Marek Papszun. Preferuje on grę w bardzo ofensywnym systemie 3-4-3. Warto zaznaczyć, że Papszun Fornalikowi dał się pokonać tylko raz. Czas więc jutro to poprawić!

fot. PAP

Atuty Rakowa

  • Ivi Lopez to prawdopodobnie najlepszy zawodnik Ekstraklasy. Hiszpan czuje się tu jak ryba w wodzie i w każdym meczu błyszczy efektywnymi zagraniami.
  • Bartosz Nowak to jeden z lepszych transferów Rakowa. Polak jest po prostu w bardzo dobrej formie i zmiana klubu wcale w jej utrzymaniu mu nie przeszkodziła.
  • Fran Tudor jest także jednym z najlepszych na swojej pozycji. To świetny prawy wahadłowy, który z pewnością przydałby się w ekipie Piasta.
fot. Press Focus

Ostatnie lata Rakowa

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>