Z obozu rywali

[Z OBOZU RYWALA] Zagłębie Lubin

[Z OBOZU RYWALA] Zagłębie Lubin

Trochę musieliśmy czekać ale znów możemy to powiedzieć. Jutro mecz! Po przegranej na wyjeździe i pauzie w drugiej kolejce Piast wraca na Ekstraklasowe tory i zmierzy się z Zagłębiem Lubin. W tym artykule dowiecie się jak prezentuje się piątkowy rywal Piasta.

Okienko transferowe

Zagłębie po słabym sezonie 2021/2022 pożegnało się z dwoma czołowymi zawodnikami. Z klubu odeszli Patryk Szysz i Łukasz Poręba. Poza tym, Lubin opuścili Dominik Hładun, Sasa Balić, Karol Podliński, Jhon Chancellor, Aleksander Scekic i Kamil Kruk. Do klubu przyszedł zaś dawny gwiazdor Zagłębia, Damjan Bohar. Miedziowych wzmocnili także Marko Poletanović, Tomasz Makowski, Jarosław Jach, Tornike Gaprindashvili i Guram Gioberlidze.

Początek sezonu

Miedziowi na otwarcie sezonu zremisowali w derbowym meczu 0:0 ze Śląskiem Wrocław. W drugiej kolejce ulegli Legii Warszawa 0:2. Ich gra nie była najgorsza, ale też nie powalała. Nie jest to drużyna z najwyższej półki, ale potrafi sprawić niespodziankę w starciu z wyżej notowanym rywalem.

zdj. Tomasz Folta

Atuty Zagłębia

  • Damjan Bohar jest bardzo dobrym skrzydłowym potrafiącym zrobić różnicę na skrzydle. Zdecydowanie może być to jeden z najsilniejszych punktów lubińskiej ofensywy.
  • Miedziowi dysponują dobrze wyglądającym środkiem pola: Poletanović, Łakomy, Starzyński. Spodziewamy się ciekawej walki w środku pola.
  • Łukasz Łakomy potrafi uderzyć z dystansu. Nasza defensywa musi szczególnie na to uważać.
zdj. Łukasz Skwiot

Ostatnie sezony Miedziowych

 

 

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>