Inne

Zawodnicy z sezonu mistrzowskiego – co się z nimi dzieje?

Zawodnicy z sezonu mistrzowskiego – co się z nimi dzieje?

Czasem zastanawiamy się co dzieje się z zawodnikami z sezonu mistrzowskiego 18/19. Postaram się wam przybliżyć losy tych zawodników. Dziś zajmiemy się formacją defensywną.

 

☞ Frantisek Plach – tamtejszy nowy nabytek ekipy Fornalika. Wówczas w 25 spotkaniach stracił jedynie 21 bramek. Obecnie nadal gra w Piaście Gliwice.

 

☞ Jakub Szmatuła –  doświadczony 37-latek (obecnie już 40-latek) rozegrał 13 spotkań i tyle samo bramek stracił. Obecnie nadal Piast Gliwice.

 

☞ Karol Dybowski –  były trzeci bramkarz Piastunek nie potrafi znaleźć sobie swojego miejsca na ziemi. W Gliwicach nie rozegrał ani jednego spotkania. Był wypożyczony w sezonie 19/20 do Termalici, gdzie rozegrał 12 spotkań. W sezonie 20/21 przeprowadził się do Rzeszowa, do Resovii. Rozegrał tam 13 meczy. Od obecnego sezonu gra w Chrobrym Głogów, w którym wciąż czeka na swój debiut w 1 lidze.

 

☞ Michał Bodys –  podobnie jak Dybowski zmienił drużynę. Wychowanek Piasta jednak zostaje wypożyczony obecnie do Gwarka Tarnowskich Gór, gdzie może liczyć na regularne występy w 3 lidze.

 

☞ Adam Tymiński  – po zakończonym kontrakcie z Piastem w 2021 r. wciąż szuka drużyny.

 

☞ Aleksander Sedlar –  w tamtym sezonie zdobył aż 6 bramek I odszedł do Mallorci, gdzie Serb rozegrał 37 spotkań.

 

☞ Jakub Czerwiński –  dla obecnego kapitana Piasta sezon mistrzowski był jego pierwszym pełnym na Śląsku. Aktualnie w Gliwicach pełni funkcje kapitana drużyny.

 

☞ Marcin Pietrowski – po Piaście zaliczył już tylko sporadyczne występy w Miedzi Legnicy i powrót do rodzinnego Gdańska, dokładniej do trzecioligowego Jaguaru.

 

☞ Damian Byrtek –  po jednym występie w drużynie Fornalika przechodził do odpowiednio Miedzi Legnicy, Stomilu Olsztyn i Chojniczanki. W Chojnicach zaliczył 16 występów.

 

☞ Uros Korun  – odszedł w sezonie 20/21 do Słoweńskiej Ljubljany, gdzie nie jest pierwszym wyborem trenera.

 

☞ Bartosz Walencik –  przeszedł do KKS Kalisz, gdzie zazwyczaj zasiada na ławce rezerwowych.

 

☞ Mikkel Kirkeskov –  ku mojemu zdziwieniu występuje w Holstein Kiel. W tym sezonie zaliczył już 14 spotkań.

 

☞ Martin Konczowski –  jeden z niewielu zawodników, którzy zostali i grywają regularnie.

 

☞ Tomasz Mokwa –  podobnie jak Konczkowski został, ale nie można powiedzieć, że gra regularnie. Mokwa często nie mieści się w szerokiej kadrze.

 

☞ Sebastian Pociecha –  wychowanek Piasta także szukał szczęścia na wypożyczeniach. Obecnie gra w Gliwicach, ale w Łabędach.

Podsumowując, jeśli zawodnik nie został w Piaście to zaliczył „zjazd”, może to wynikać ze „starej” jak na tamten moment defensywy.

Autor: Papry_q

Author

Udostępnij

O autorze

Założyciel portalu Piast Info.

?>